YouTube’da zirve değişti. Despacito yedi ayda en çok izlenen video oldu (1 Numara )

 

Youtube İzlenme Savaşları devam ediyor. Sadece 7 aydır hayatımızda olan Despacito ise birinci olmakla kalmıyor aynı zamanda aradaki farkı da kat ve kat açıyor.

YouTube’un en çok izlenenler listesinde ilk iki arasındaki rekabet hızlandı. PSY’ın Gangnam Style klibinin rekabetin  gerisinde kaldığı bu savaşta, Wiz Khalifa Furious 7 için hazırladığı See You Again parçasıyla mücadeleye kaldığı devam ediyor. Ancak fark giderek açılmış durumda. Khalifa’nın 6 Nisan 2015’te YouTube’da yayınlandığı klip 3 milyar 3 milyon izleyiciye ulaştı. Fakat Luis Fonsi’nin Despacito’su 3 milyar 55 milyon izleyiciyle tüm YouTube’a adeta toz yutturuyor. Despacito’nun YouTube’a konulma tarihi ise 12 Ocak 2017. Yani bu rekor kolaylıkla geçilcek gibi görünmüyor. Geçmişe bir yolculuk yaptığımızda temmuz ayında listede beşinci sırada yer alan Despacito’nun kısa sürede birinciliğe yükselmesi ise bir süpriz gibi.

Despacito’nun tek başarısı bununla bitmiyor. Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin birlikte seslendirdiği şarkı kısa sürede listeleri alt üst etmeyi başarmış ve zirveye taşınmıştı. Altı ayda 4,6 milyar dinlenme sayısına ulaşan Despacito müzik piyasasında esip gürledi dersek eğer yanılmış olmayız. Söz konusu veriler için tüm ana müzik yayın platformlarının kullanıldığını ve Justin Bieber’ın Despacito remix’inin de verilere dahil edildiğini kısa bir bilgi olarak belirtelim,

Youtube en çok izlenenler Listesi kısa bir süre içinde değişicek gibi gözükmüyor ,ancak kimbilebilirki bu tarz şarkılar ile başarı ve zirve tamamen değişebilir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir