ilginc

Son Derece Büyüleyici Olan Dünyanın 10 En Pahalı Köpeği

[ad_1]

Her erkeğin en iyi arkadaşı vardır ve kime ait olduğumuzu düşünüyorsun? Doğru, bir köpek! Dünyadaki en zeki hayvanlardan biridir. Eğer bir köpeğe sahip olmayı seçtiyseniz belli cins, renk veya kan çizgisi, bu size neden olur Devasa bir para.

Aşağıda, dünyanın son derece çekici olan en pahalı köpeklerinin listesi bulunmaktadır.

Ücretsiz Videolarımıza göz atın

1. Pomeranian Spitz – 800 ila 2,500 ABD Doları arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

Pomeranyalılar Pomerania eyaletinde eski Spitz ırkından geliştirilmiştir. Bu köpekler sosyaldir, yeni insanlarla tanışmayı sever, çocuklarla iyi geçinir ve diğer hayvanlarla kolayca geçinirler. Pomeranianlar, küçük ve çok aktif iç mekanlarda olan daireler için iyi bir seçimdir. Ağırlığı 3-7 lbs arasında değişmekle birlikte, orantısız bir şekilde yüksek fiyatları vardır.

2. Dogo Argentino – 1.000-4.000 $ arası

En pahalı köpekler

Bu korkutucu görünümlü doğurmak, ve koruyucu cins ve bir avcı olarak, bu oldukça agresif olabilir. Dogo Argentino bir profesyonel tarafından eğitilmelidir, çünkü iyi eğitilmemişlerse gerçekten tehlikeli olabilirler. Aile ve ev için mükemmel bir korumaya sahip olmak için 4.000 / köpek yavrusu ödenmelidir.

3. Akita – 800 ila 4,500 dolar arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

Japonya'da ortaya çıkıyorlar ve bugün iki farklı çeşidi var: Amerikan türü ve Japon türü. Bu köpekler bol miktarda gerektirir eğitimler. Sadık ama inatçı ve baskın da olabilirler. Japon Akita'nın saf bir cinsi daha pahalıdır ve 4.500 dolara kadar çıkabilir.

4. Rottweiler- 1000-6.000 dolar arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

Rottweiler, tarihsel olarak, bir hayvancılık türü olarak biliniyordu, fakat şimdi onlar iyi vasiler ve ailelerinin büyük koruyucularları. Genellikle rehber köpekler, arama kurtarma köpekleri ve polis köpekleri olarak kullanın. Günümüzde Rottweilers tanınmış ve yaygın bir cins olmasına rağmen, bazı değerler için 6.000 $ ve onların kan hattına bağlı.

5. Firavun Hound – 1.200-6.500 dolar arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

Mısır’ın eski köpeklerine benzeseler de, Mısır soyları yoktur. Aktif, arkadaş canlısı, zeki ve kökenleri gizemliydi. Kulakları ve burnu, “kızardıklarında” heyecanlandıkları için renkli olarak yükseldiler.

6. Azawakh – 3,000 ila 6,500 ABD Doları arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

Azawakh, satın alınabilecek birkaç Afrika cinsinden biridir. Bu köpekler saatte 40 mil hıza ulaşıyor. Kesinlikle çok fazla fiziksel harekete ihtiyacınız var. Gerçekten arkadaş canlısı insanlar ve diğer köpekleri ve insanlarını seviyorlar.

7. Tibet Mastiff – 2.500 ila 7.000 $ arasında değişmektedir

En pahalı köpekler

Tibet Mastiff, Tibet, Nepal'de ve eski bir göçebe ülkesinde antik göçebelerde, koyunların yırtıcılarından koruyucusu olarak kullanılmaktadır. Dünyadaki en büyük ve en koruyucu ırktır. Ağırlık olarak 33 inç yüksekliğe ve 160 pound'a ulaşıyorlar. 2014 yılında bir tanesinin 1.9 milyon dolara satıldığı ve bunun tüm dünyada en pahalı olduğu bildirildi.

8. The Chow Chow – 900 ila 8,500 dolar arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

Bugün var olan en eski köpek cinsi olarak kabul edilen bir Çinli cins, eskiden korunma, çekme, sürü ve avcılıkta iyi idi. Bugün, onlar iyi bir arkadaştır ve siyah, kırmızı, tarçın, krem ​​ve mavi gibi farklı renklerde gelirler. Dilleri benzersizdir çünkü siyah renklidir. Safkan yavrular 8,500 dolara değiyor.

9. Löwchens – 4.800-10.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

En pahalı köpekler

“Küçük aslan” anlamına gelen ve bu cins olan bir Alman sözcüğü Löwchen “aslan” süslemesine de uygundur. Rönesans döneminde ırk olarak kabul edildiler ve hatta birkaç Rönesans resminde bile fark edilebilirler. Önceleri asillerin köpeğiydi, ama bugünlerde bu nadiren pahalı, bu da oldukça pahalı.

10. The Samoyed – 4.000 – 11.000 $ arası

En pahalı köpekler

Samoyed'in kabarık bir güzelliği olan Sibirya'dan gelen bu cins, kızakların ve sürülerin ren geyiğinin çekilmesine yardımcı olur. Onlar bile örme için kullanılan yumuşak bir doku ile çarpıcı beyaz kürk var. Gülümsemeye benzeyen kalkık bir ağızları var. Bir arkadaş ve kesinlikle yardımsever ve çekici bir arkadaş … ve aynı zamanda pahalı.

Burada pahalı ve pahalı olmayan diğer köpek ırkları var mı? Ya da belki bazı sahibi? Yorumlarınızdaki evcil hayvanlarınızla ilgili daha fazla şey duymak isteriz!

[ad_2]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı