ilginc

İnsanların Yaptığı 10 Tuhaf Şey Videolar Oyunları

[ad_1]

Video oyunu yarışmasının sıcağında, insanlar garip şeyler yapacak ve hatta şiddetli davranabilirler. Bazen, harekete geçmeden düşünmezler. Diğer zamanlarda, insanlar zaten şiddetlidir ve saldırganlıklarını engellemek için video oyunları kullanıyorlar.

Bu kesinlikle video oyunlarına özel değil. Ancak nispeten yeni bir araç olarak, birçok oyunda gösterilen şiddet nedeniyle medyada aşırı bir inceleme altına girmişlerdir.

Bununla birlikte, çoğu medya – kitaplardan sinemaya – ilk tanıtıldığında halk tarafından analiz edildi. Ne kadar yabancı bir şey olursa, o kadar korkutucu olabilir. Aynı şekilde, daha sürükleyici medya haline geldikçe, insan kaygısı üzerindeki etkisi üzerinde endişe duyan insanlar hissetmeye başladı.

10 Pavel Mateev

Pavel Mateev adında 15 yaşındaki bir Rus çocuk video oyunlarına oldukça düşkündü. Bazıları onlara bağımlı olduğunu söyleyebilir. Ya da en azından, Mateev'in bir bilgisayar oyununda kaybettikten sonra motorlu testereyle kendi başına ölümcül yaralar verdiğini iddia eden Rus yeni sitelerinin iddia ettiği şey. Görünüşe göre, Mateev annesinin kendisi için satın aldığı oyunu oynadığı sırada bilgisayarda birkaç saat geçirdi.

Rusya'da genç çocukları ve çocukları video oyunları oynarken intihar etmeye ikna etmeye çalışan birkaç “ölüm grubu” var. Bu yüzden, araştırmacılar şu anda Mateev'in intihar etmeye yönlendirilip edilmediğini araştırıyor. Haberlere göre, bahçesine girdi, “motorlu testere açtı ve kendi kafasını kesti”.[1]

9 David Katz

David Katz, Baltimore, Maryland’de, Jacksonville’de “Madden NFL 19” video oyun turnuvasına katılan 24 yaşındaki bir erkekti. Yetkililere göre, Katz silahını çekti ve kaybettikten sonra diğer turnuva oyuncularına ateş açtı.

22 yaşındaki Elijah Clayton ve 28 yaşındaki Taylor Robertson adlı iki masum erkeği öldürdü ve silahı kendisine vermeden önce diğer birçok insanı yaraladı. Yetkililer, Katz'ın kasıtlı olarak rekabetçi oyuncuları hedef aldığını, çünkü diğer müşterilerin üzerinde onları vurmadan geçtiğini söyledi.[2]

Trajik olay Twitch'te yayınlandı.

8 Tyrone Spellman

“Bunu 13 yıldır yapıyorum, ve bu beni hiç bir şey için bir zararda bırakan birkaç durumdan biri. Asla iyi bir sebep olamaz [murder]savcı James Berardinelli, “Ancak bu yalnızca sebeplerin en küçüğü” dedi.

Tyrone Spellman, 2006 yılında çocukları ve kız arkadaşı ile yaşayan 27 yaşında bir adamdı. Bir yaşındaki kızı Alayiah Turman yerde sürünerek Xbox konsolunu aşağı çekerken video oyunları oynuyordu.

Spellman bir öfkeyle uçtu ve bebekte başını beş kez dövdü. Kafatasını birkaç yerde kırdı ve ölümüyle sonuçlandı. Spellman cinayetten suçlandı ve maksimum 22.5-45 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Başlangıçta, polise itiraf etmişti. Daha sonra ifadesinin zorlandığını ve ortağı Mia Turman'ı korumaya çalıştığını söyledi.[3]

7 Johnathan Fuarı

Johnathan Fuarı, dört yaşındaki Skylar Mendez'e kız arkadaşı için bebek bakıcılığı yapıyordu. Skylar saatinin altında öldüğünde, ailesi otopsi yaptı. Acımasızca dövüldüğü ortaya çıktı.

19 yaşındaki Fair, yürümeye başlayan çocuğunun sadece başını çarptığını iddia etti, ancak onu sert bir şekilde salladığını da itiraf etti. Öldükten sonra onu hastaneye götürdü. Skylar birkaç gün sonra öldü.

Fuar cinayetle suçlandı ve şu anda 5 milyon dolarlık bir tahville tutuluyor. Yetkililer, Fair'in çocuğu dövdüğüne inandığını, çünkü Xbox'a meyve suyu döktüğünü belirtti. Suçlu bulunduğunda, 60 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Fuar’ın savunma avukatı Sam Amirante, müvekkilinin “beraat edeceğini belirtti. [when] gerçek gerçekler ortaya çıkıyor. ”

Aile, Skylar’ın cenaze masrafları için bir GoFundMe sayfası hazırladı. Sayfada ailesi, “Sadece 4 yaşındaki güzel yeğenimiz Skyler trajik bir kaza geçirdi. Erken yaşta, Tanrı onu çağırmıştı. Maalesef, böyle bir trajedi için finansal olarak hazırlıklı değildik. ”[4]

6 Alexandra Tobias

Alexandra Tobias ve üç aylık oğlu Dylan Lee Edmondson, Florida Jacksonville'de birlikte yaşıyorlardı. Alexandra çalarken Dylan ağlamaya başladı Çiftlik evi Bu da Alexandra'nın bir öfkeyle uçmasına neden oldu. Bebeği aldı ve şiddetle sarsmaya başladı. Sonra dışarı çıktı ve bebeği tekrar sallamak için içeri girmeden önce bir sigara içti.

Daha sonra kafa travması nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Orada kafa travmasından uzaklaştı.

İlk başta, Alexandra polise Dylan'ın düştüğünü ve köpek onu koçtan indirdikten sonra kafasını vurduğunu söyledi. Polis satın almadı ve Alexandra tutuklandı. İkinci dereceden cinayetten suçlu bulundu ve 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmasına başkanlık eden yargıç, “Aramızda en savunmasız olan o, kendi annesi tarafından öldürüldü. Ve neden? Çünkü FishVille ya da bir oyun sırasında ağlıyordu. Çiftlik evi ya da o gün Facebook sırasında neler olup bittiğini ”dedi.[5]

5 Chuang

Tayvan'da yaşayan 18 yaşındaki Chuang, oyunu oynamak için Tayvan İnternet kafesinde özel bir oda rezervasyonu yaptırdı. Diablo 3 sonraki 40 saat boyunca. Yemek yemedi ve masasında uykuya daldı. Bir görevli onu uyandırdı. Chuang ayağa kalktı ve yere çökmeden önce birkaç adım attı. Hastaneye götürüldü ve geldikten kısa bir süre sonra ölü ilan edildi. Uzun süre oturduktan sonra kan pıhtısı geçirdiğine inanılıyor.

Daha sonra, oyun geliştiricisi Blizzard'ın sözcüsü şöyle dedi:

Bu haberi duyduğumuza üzüldük ve bu zor zamanlarda düşüncelerimiz ailesi ve arkadaşları ile birlikte. İlgili tüm koşulları bilmeden daha fazla yorum yapmamızın uygun olacağını düşünmüyoruz. Nihayetinde oyun alışkanlıklarını belirlemenin her bireye veya ebeveynlerine veya vasisine kalmış olduğunu kabul ederken, moderasyonun açıkça önemli olduğunu ve bir kişinin günlük yaşamının herhangi bir eğlence biçiminden öncelikli olması gerektiğini düşünüyoruz.[6]

4 Patricia Waible

Bir VA hastanesindeki hemşire yardımcısı Patricia Waible, Vietnam veteriner Bill Nutter'ı kontrol etmekten sorumluydu. Kalp durması riski yüksek olan kalp problemleri vardı. Ameliyattan sonra zar zor fısıldadı, diyabet nedeniyle her iki bacağı kesildi ve ellerinde nöropati yaşadı. Sonuç olarak, bir arama düğmesine basamadı.

Waible'ın saat başı ona bakması gerekiyordu ama saatlerce video oyunları oynayarak geçirdi. Bir kere bile Bill'e hiç bakmadı. Ölümünden sonra, Waible kafeteryada bir işe transfer edildi. Daha sonra maaş ile askıya alındı. Çok sayıda ailenin ortaya çıkmasıyla VA hastanesinde suçlu soruşturma başlatıldı ve hastanede hastalara kötü muamele veya ihmal edildiğinden şüphelenildi.

“Babam beş ay daha yaşamamış olabilir, kim bilir? Ama eğer onunla bir ay daha geçirebilir miyiz, bu bayan onu aldı, ”dedi Bill’in kızı.[7]

3 Kim Jae-beom ve Kim Yun-jeong

Kim Jae-beom ve Kim Yun-jeong, çevrimiçi bir sohbet odasında tanışmış bir çiftti. Kızları doğumundan sonra, Korece'de “aşk” anlamına gelen Kim Sa-rang, çift, bir kerede 10 saate kadar Internet kafelere sık sık başladı. Bu süre zarfında, bebek bebeğe toz süt vermek için ara sıra düşecek olsa da, bebek neredeyse tamamen denetimsiz bırakılacaktır.

Kim Yun-jeong, kızının kilo kaybettiğini, ancak bunun hakkında hiçbir şey yapmadığını fark etmeye başladı. Çift, Kim Sa-rang'ın öldüğünü bulmak için 12 saatlik bir oyun oturumundan bir gün sonra eve geldi.[8]

Ölümünü polise bildirdiler. Memurlar, üç aylık yetersiz beslenme nedeniyle derhal şüpheli oldu. Kim Sa-rang, doğduğunda 2,9 kilogram (6,4 lb) ağırlığındaydı. Öldüğü zaman 2.5 kilo idi (5.5 lb). Çift tutuklandı ve ihmal edilen cinayet suçundan suçlu bulundu.

Söyleyecek bir şeyi olup olmadığı sorulduğunda, baba “Cennetteki bebeğimizi düşünüyorum. Ölene kadar suçlu olacağım. ”

2 Hsieh

Tayvan'da bir internet kafesinde, Hsieh adlı 32 yaşındaki bir adam, 2015 yılında oda rezervasyonu yaptı. Hsieh bu kafede düzenliydi. Ailesine göre, bir anda günlerce kaybolacaktı.

İnternet kafede çalışanlar Hsieh'in uzandığını görünce başlangıçta uyuduğunu düşünüyorlardı. Ama aslında birkaç saattir ölmüş. Öldüğü bildirildiği hastaneye götürüldü. Hsieh'in yorgunluğun yol açtığı kalp durması olduğuna inanılıyor.

Bir internet kafe görevlisi gazetecilere şunları söyledi: “Hsieh burada düzenli bir müşteriydi ve her zaman ardışık günlerde oynadı. Yorgunken, masaya ön yüzü aşağı bakacak ya da sandalyesine yığılmış uyuya kalmış. Bu yüzden başlangıçtaki durumunun farkında değildik. ”[9]

1 Malik Terrell

Malik Terrell, Milwaukee'de yaşayan 21 yaşında bir adamdı. Terrell’in erkek kardeşleri, 15 yaşındaki Dennis King’in, video oyun sistemlerini çalmak için başka bir çocukla işbirliği yaptığını düşünüyordu. Kardeşler King'i kayıp oyun sistemi hakkında sorguladı ve itiraf etmesi için Kral'ı dövmeye başladı.

Malik Terrell King'i kafadan bir çekiçle dövdü ve boynundan bıçakladı.[10] Sonra King’in cesedini terkedilmiş bir eve götürmek ve cesedini ateşe vermek için bir çöp arabası kullandılar.

15 yaşındaki çocuğun ailesi onun kayıp olduğunu bildirdi. Sadece birkaç hafta sonra, King’in cesedi bulundu. Malik Terrell, Milwaukee'den Chicago'ya kaçtı, ancak yine de tutuklandı. Cinayetten mahkum edildi ve şartlı tahliye imkânı olmadan hapis cezasına çarptırıldı.


[ad_2]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı