ilginc

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının 10 En Sık Sebepleri

[ad_1]

Bir kişi sorunlu hissediyorsa, normal olarak düşünemez. Bir insan hayatındaki problemini çözmeyi denerse ve çözmek için başka bir yol bulamazsa, en son seçenek olarak uyuşturucu arama şansı vardır. Bu, bazı kişilerin uyuşturucu kullanmayı seçmesinin temel nedenidir.

Bugünlerde görebildiğimiz gibi, bazı genç bireyler kendilerini alkol ve uyuşturucuya düşkün ve bunu yaşamlarının bir parçası olarak yapıyorlar. Gençler arkadaşlarıyla parti yapmaktan çok hoşlanırlar. Öte yandan, birçok kişi kendi kendine ilaç alma yolunda uyuşturucu kullanıyor. Uzun süreli bir ağrıdan ruh sağlığı hastalıklarına giden bir çok insan, ağrıyı azaltmak veya semptomları hafifletmek için ilaçlar kullanıyor. Ancak bunun çok fazlası iyi bir şey olmayan bir bağımlılık olarak kabul edilir.

Ücretsiz Videolarımıza göz atın

Şimdi size listesini vereceğiz 10 Bir kişinin ilaçları kötüye kullanmasının en yaygın nedenleri.

1. Rekreasyon

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Rekreasyon

Günümüzde insanlar arkadaşlarıyla alkol veya uyuşturucu kullanıyor ya da yorucu ve uzun bir günden itibaren kendilerini gevşetmek için kullanıyorlar. Çoğunlukla, ilaçların zihinlerini soğutmanın ve engellemenin engellenmesinin bir yolu olabileceği görülmektedir. Rekreasyonel uyuşturucu tüketicileri, sıklıkla veya yüksek dozda kullanıyorlarsa, bağımlı olma riskleri olabilir.

2. Deneme

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Deneme

Hepimiz biliyoruz ki “merak” insanı esrar ve alkol gibi şeyler denemeye motive ediyor. NIDA ya da Ulusal Uyuşturucu Bağımlılığı Enstitüsü'ne göre, madde kullanım bozukluğuna sahip olacaklar.

3. Kendi Kendine Tedavi

Bir Kişinin Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Kendi Kendine Tedavi

Birkaç hastalık ile mücadele eden insanlar, yaşadıkları acıyı hafifletmek için uyuşturucu ya da alkol kullanma fikrine sahip olabilirler. Ruh sağlığı hastalıkları ve uzun süreli ağrı, doktor reçetesi olmadan bir çözüm aramaya yol açabilir. Uyuşturucular, alkol ve diğer maddeler semptomları azaltabilir ve aynı zamanda hızlı bir cevap olabilir. Bununla birlikte, insanlar bu sorunlarla mücadele etmek için uygun tıbbi gözetim ile uzun vadeli fikirler aramalıdır.

4. Reçeteli İlaçlar

Bir Kişinin Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Reçeteli İlaçlar

Hepimiz doktor tarafından bize verilen herhangi bir ilacın her zaman güvenli olduğuna inanıyoruz. Ama ne yazık ki, hepsi doğru değil. Doktorlar, hastalığın semptomlarını hafifletmek veya kötüleşmesini önlemek için ilaçları yazmaktadır. Uygun dozaj, miktar ve zamanlama dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte, birçok kişi bunu yanlış anlama riskini tam olarak anlamadı veya tam olarak anlamadı. Uzun süreli ağrı çoğunlukla bir opioid tedavisi ile kontrol edilir ve bu aşırı derecede bağımlılık yapar. Belirli bir kişi kullanılan hacme ve diğer faktörlerle bağlıysa, opioidlerin kullanılmasını önlemek için tıbbi bir detoks isteyebilir. Ayrıca, depresyon ve kaygıdan geçenlere, semptomlarını azaltmak için bağımlılık yapıcı ilaçlar verilebilir. Ağrı yönetimi hizmetleri veya bağımlılık yapılmayan tedavi iyi bir seçenek olabilir.

5. Tarihçe – Aile

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Ailede Tarih

Aile öyküsü, bir kişinin uyuşturucu bağımlısı olması için hazırlayıcı bir faktör olabilir. Genetik yatkınlıkta gelişebilir. Uyuşturucu bağımlılığı elde etmek için kişinin risk faktöründe% 30 -% 70 olduğu tahmin edilen genler ve diğer sosyal koşullar ile ilişkilidir.

6. Yalnızlık

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Yalnızlık

Uyuşturucu veya alkole bağımlılık, belirli bir kişi yalnız veya yalnız hissettiğinde başlayabilir. Mutlu olmaları ve sakladıkları yalnızlık duygusunu salıvermeleri için ilaç kullanma eğilimindedirler. Uyuşturucu kullanan kişiler, her gün sosyal desteği olmayan ve olumlu etkileşime sahip olmayan ve onları mutlu etmek için uyuşturucuya yönelen insanlardır.

7. Daha iyi hissetmeni sağlamak için

Bir Kişinin Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Daha iyi hissetmenizi sağlamak için

Adsız Alkollü Büyük Kitap adlı bir kitapta, kadınların ve erkeklerin her gün içki içtiklerini belirttiği için bir alkol bulduk. Açıkçası doğru, pek çok insan bu kadar çok hoşuna gidiyor ve almaktan vazgeçemiyorlar. Size mutluluk hissi veren bir şeyde zararlı sonuçları düşünmek veya görmek zordur.

8. Akran Basıncı

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Akran Baskısı

Akran baskısı genellikle genç yetişkinlere veya ergenlere olur. Grubun üyelerinden gelen etki ve gruba kendilerine uyma ihtiyacı, hatta bazı zararlı faaliyetlerde bulunmalarını veya bunlara katılmalarını gerektirme – bunlardan biri uyuşturucu kullanıyor. Uyuşturucu kullanan grupla birlikte olmak, bir bireyi kabileye katılmaya zorlayabilir ve kabul edilemez eylemleri sadece sadakat göstermek için yapabilir.

9. Ruh Sağlığı Hastalığı

İnsanların Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Ruh Sağlığı

Anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu ve depresyon, bağımlılık kazanma şansı yüksek olan yaygın ruh sağlığı bozukluklarıdır. Zor duyguların üstesinden gelmek için ilaç kullanmak, vücutlarına bazı olumsuz etkilere yol açsa bile, onlar için kolaylaşmaya yardımcı olabilir. Bazı ruh sağlığı hastalıklarında narkotik olmayan tedavi düzenli olarak yapılmaktadır. Kendinizi bu bağımlılık yapan ilaçlara maruz bırakmaktan başka alternatif tedavilerden bir doktordan istemek daha iyidir.

10. Alkol yeterli değil

Bir Kişinin Uyuşturucuları Kötüye Kullanmasının En Yaygın Sebepleri - Alkol yeterli değil

Bazı insanlar için, alkolün artık etkisi yoktur. Arkadaşlarla barda içmek ya da yorucu bir günün ardından küçük bir bira içmek normal bir durum gibi görünmekte ve uzun vadede vücut üzerindeki etkisini yitirmektedir. Diğer insanlar, ilk kez alkol içerken daha önce hissettiği “heyecanı kovalamak” ile sonuçlanır. Bu onların daha fazla içmelerini teşvik eder, en iyi arkadaşlık alkollerini bırakmakta zorluk çekerler.

Belirli bir bireyin uyuşturucu kullanmasının birçok nedeni vardır. Alkol ve bazı uyuşturucular kullanmanın tehlikesini bilmek 50-50 kavgadır. Geleceğimiz için daha iyi kararlar alabilmek için bu sorunları anlamamız gerekiyor.

[ad_2]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı