Dünyanın Her Bir Yerinden 15 İlginç Oyuncak


1-Tuttuki Bako Dijital Pet

Tuttuki Bako, Bandai tarafından 2008 yılında yaratılmış, elle kullanılan elektronik bir oyuncaktır. İşaret parmağınızı kutunun kenarında bulunan deliğe sokarak evcil hayvanınızı dürtmenizi sağlar. Eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayabilecek bir oyuncak!.

2-Yume Neko Venus

Bu oyuncağın en garip (ve en dehşet verici) olayı muhtemelen onun adı. “Yume Neko Venüs” veya “Dream Cat Venus” olarak da bilinir, temelde dokunma sensörleri ile duygularınıza cevap verir.

3-H-bouya

Japonya’da tasarlanan bu garip USB oyuncak, klavyenizdeki “H” tuşuna bastığınızda gözlerinizde kırmızı yanmaya başlaması dışında pek bir şey yapmıyor. Sanırım nedenini bilmeden hepimiz daha iyiyiz.

4-Uzay monoliti

Think Geek’teki insanlar tarafından getirilen bu büyük siyah dikdörtgen, tüm zamanların en büyük inek oyuncağı. Temel olarak Kubrick’in yükselen Monolith’inin kesin oranlarına göre tasarlanmış bir bloktur.

5-Hamile Barbie

Bazı oyuncakların amacı çocuklara gerçek yaşamı öğretmek olsa da, bu gerçekten onu başka bir seviyeye taşıyor. Anlaşılır bir şekilde, hamile Barbie mağaza raflarına çarptığında bazı tartışmalarla karşılaştığı kesin!

6-Yume-chan

Hamile bebekler gördük, şimdi yas bebeklerinin zamanı geldi. Sadece bu bebeğe su dolu bir şırınga enjekte edin ve her yerde ağlamaya başlayacak. Size depresif çocukları yetiştirmeyi en azından bir seviye  öğretebilir.

7-Gun O’Clock

Asılında bu oyuncak oldukça basit. Oyuncak tabancayla bir hedefi vurarak kapattığınız alarm saati. Uyanmanın daha iyi yolları olmalı!

8-Able bebeği dikmece

Uzuvlarını vücuduna dikebileceğiniz bir bebek. Her ne kadar korkunç görünse de en azından bu oyuncağın bir kaç çocuğu doktorluğa özendirme ihtimali var.

9-Erwin, Cerrahi Bebek

Ameliyatı bir adım daha ilerletmek istiyorsanız, bu ameliyat bebeği bunu sizin için kesinlikle yapacaktır. “Doktorculuk” oynamak çocuklar için gayet normaldir, ancak bir çocuğa kalın bağırsaklarını çıkarabileceğiniz bir bebek vermek biraz fazla olabilir.

10-Playskool Kasa Patlatma Seti

Playmobil’den çıkan bu güvenli kasa patlatma seti ile çocuklarınızın erken yaşta suç yaşamına başlamasını sağlayın!

11-Mega Tesisatçı Aksiyon Kahramanı

Alet ve tuvalete sahip olan Mega Tesisatçı Aksiyon Kahramanına sahipken Batman’e kim ihtiyaç duyar? Batman, dikkat et!

12-Happy Meal Abur-Cubur yapıcı

Çocuğunuzu burger çevirici olarak kazançlı bir kariyere hazırlamak ister misiniz? McDonald’s’ın bu mutlu atıştırmalık makinesi ile kendinizi daha fazla yormayın!

13-Dev Microbest

New York Modern Sanat Müzesi’nden başka hiç kimse tarafından selamlanmayan bu dev peluş mikrop, bakteri ve virüslerle oynamayı eğlenceli bir hale getiriyor.

Yemekten önce ellerini yıkamayı unutma!

14-Titanic Şişme Kaydırak

Hiçbir şey, gerçek insanların öldüğü bir geminin şişme bir kopyası için “eğlenceli” diyemez.

15-Playmobil Hazmat Takımı

Çocuklar hakkında bildiğimiz bir şey varsa, o da milyonlarca insanı öldüren bir kıyamet sonrası salgınına inanmaktan hoşlanıyorlar.

Dünyanın Her Bir Yerinden 15 İlginç Oyuncak” için 7 yorum

 • 8 Mart 2019 tarihinde, saat 13:36
  Permalink

  kediye bayıldım. resmen gerçek kedi gibi. birde öyle tarakla tarama olayı falan harika olur. Aslında böyle bir kediyi çocuklara bol bol oynatmak ve hayvan sevgisini böyle aşılatmak gerekiyor çünkü belirli bir yaşın altındaki çocuklar gerçek hayvanlara istemeden kötü davranabiliyor (kuyruğunu çekme gibi…)

  Yanıtla
 • 8 Mart 2019 tarihinde, saat 21:32
  Permalink

  Her memleketin kendine göre manyakları var. Ein gavuru da boş durmamış, aklın sınırlarını zorlamış. Bizi türkler bu şekilde bir zeka ile daha neler üretir. Onu düşünüyorum şimdi. Aklıma çok omik şeyler geliyor…

  Yanıtla
 • 10 Mart 2019 tarihinde, saat 15:25
  Permalink

  O kadar değerli o kadar ilginç hediyeler var ki her biriyle ayrı ayrı zaman geçirebileceğimiz zamanımızı değerlendirebileceğimiz bu değerli oyuncakları bize hatırlatmanız bizi mutlu etti ve sevindirdi. Teşekkürler.

  Yanıtla
 • 11 Mart 2019 tarihinde, saat 01:33
  Permalink

  Bizim çocukluğumuzdaki oyuncakları bulsam tekrardan hatıra olması amacıyla kesin alırdım. O zamanki oyuncaklar ile şimdikileri kıyaslıyorum da arada dağlar kadar fark var. Yeni nesil gerçekten çok şanslı.

  Yanıtla
 • 14 Mart 2019 tarihinde, saat 19:42
  Permalink

  Çocukluğum geldi aklıma, çocukken bizim zamanımızda sanal bebek vardı ve çok popülerdi. Şimdi insan klonlayıp oyuncak yapacaklar nerdeyse. Harika günlerdi.

  Yanıtla
 • 16 Mart 2019 tarihinde, saat 11:50
  Permalink

  Eskiden tetris furyası vardı. Bir ara tamagoçi oyuncakları çok fena moda oldu. bazı uyanıklar bir oyuncak üretip pazarlama ile inanılmaz satış yapıyor. Birkaç yıl boyunca inanılmaz satş yapıp piyasayı vuruyorlardı.

  Yanıtla
 • 18 Mart 2019 tarihinde, saat 09:16
  Permalink

  Yume Neko Venüs bence ilginç olabilir. Canlı gerçek hayvanlarla uğraşmaktan pek de haz etmiyorum. Bu tür oyuncaklar benim gibi düşünenler için üretilmiş. Oyuncak dediğin yeri gelince susmasını yeri gelince oynamasını bilmeli. Ben istediğim gibi yönlendirmeliyim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir