ilginc

Dünyanın En Pahalı 10 Lüks Yatları

[ad_1]

Kendi yatınızın olması, durum sembolünü ifade eder. Lüks yatlar sadece gerçekten zenginlerin karşılayabileceği kadar pahalı olduğu için bu bir zenginlik ölçüsüdür.

20. yüzyılın şafağındaki en ünlü lüks gömleklerden ikisi Christina O ve Savarona idi. Bunlar, varlıklı sahipleri tarafından yaptırılan özel yatlardı. Ancak, ortaya çıkması lüks dünyanın en zenginleri arasında bir tuhaflık olarak yat, 2008 yılına kadar 1997'de başladı. Bu yıllar içinde en büyük, en hızlı ve en abartılı yatlar doğdu. Bir zamanlar olan basit bir gemi, yalnızca sahibinin zengin kültürünü ve olağanüstü kişiliğini değil aynı zamanda toplumdaki servetini ve konumunu da içeren çarpıcı bir zenginlik sembolüne dönüşmüştür. Sofistike, zarif, cömert – bunlar 2018 itibariyle dünyada inşa edilmiş en pahalı 10 tekneyi tanımlayan az sayıda sıfattır.

1. Leydi Moura

10 numara, sahibi Suudi Arabistanlı bir işadamı olan Nasser Al-Rashid olan 210 milyon dolarlık Leydi Moura. 28 yıl önce Blohm + Voss Tersaneler tarafından yaptırılmıştır. Lüks yatın savurganlığı, harfleri saf altından yapılmış olan gösterişli adıyla başlıyor! Evet, 24 ayar altın! Fakat bekleyin, bu altın ismin göründüğünden daha fazlası var. Lady Moura, güzel bir yüzme havuzuna, katlanır bir çatıya, bir doğrayıcıya ve Viscount Linley'nin lüks yemek masasına sahiptir. Ancak Lady Moura'nın en belirgin özelliği, hiç şüphesiz, açıkça Suudi Arabistan olan benzersiz tasarımıdır. Büyüklüğü 344 feet olan abartılı astar, gerçek kumla kaplı bir hidrolik platforma sahiptir ve ayarlanabilir ve su hattında park etmek için yapılabilir. Ayrıca gerçekten olağanüstü bir Arap deneyimi için palmiye ağaçları ve şezlonglar vardır. Lady Moura, 60 mürettebat üyesi için birkaç oda ile 30 konuk ağırlayacak şekilde donatılmıştır.

Ücretsiz Videolarımıza göz atın

En Pahalı Lüks Yatlar

2. El Mirqab

Dokuz numarada 250 milyon dolarlık El Mirqab var. Bu lüks yat, zengin, minik Körfez Devleti Katar'ın Başbakanı ve Dışişleri Bakanı'nın mülküne sahip değil. Hamad Bin Jaber Al-Thani, yatını Almanya’nın Peters Schiffbau Wewelsfleth tarafından özel olarak üretti. Bu, dünyanın en büyük lüks gömleklerinden sadece biri değil, Aynı zamanda, tamamlandıktan sonra 2008 yılında dünyanın en güzel ikinci oldu. El Mirqab'ın kendisine özel iki VIP odası var. Aynı şekilde, her biri banyo, lüks bir oturma odası ve çift kişilik yatak odası ile donatılmış on süit bulunmaktadır. 24 misafir ağırlayabilmektedir. Mürettebat üyeleri için toplam 55 oda var. Abartılı astarın özel özellikleri arasında yerleşik sinema ve güneşlenme terası bulunmaktadır. ve bir helikopter pisti. Ayrıca açık barlar, jakuzi ve tabii ki bir yüzme havuzu vardır. Dahası, su sporları için çeşitli ekipmanlara da ev sahipliği yapıyor.

3. Dilbar

Sekizinci sıra, oligarşi Alisher Usmanov'a ait 250 milyon dolarlık lüks bir gemisi olan Dilbar süperyatına gidiyor. Bu şık astar, 2008 yılında Lurssen Yachts tarafından yaptırılmıştır. Dilbar adı aslında oligarş'ın annesidir. Devasa boyutta 360,89 fit ile dünyanın en büyük yatlarından biridir. Lüks astar, aralarında birçok abartılı özelliğe sahiptir. onları Son teknolojiye sahip spa havuzu ve bir plaj kulübü vardır. Teknede 48 mürettebat üyesi olan 20 misafir ağırlayabilen önemli bir alana sahiptir.

En Pahalı Lüks Yatlar

4. Al Said

Yedinci noktada, aynı zamanda dünyanın en büyük teknelerinden biri – 300 milyon dolar değerinde Al Said. Bu abartılı yat, adı da türetilmiş olan Umman Sultanı Qaboos Bin Said Al Said'e aittir. Lurssen Yachts tarafından 2007-2008 yılları arasında hazırlanmış, süper parçanın özellikleri hakkında yeterli bilgi bulunmamakla birlikte, 50 parçalı bir orkestrayı yerleştirmek için uygun olan dev bir konser salonu var! Son on yılın en büyük teknelerinden biri olarak, 70 konuk ve bir kuyruklu 154 mürettebat üyesine hitap edebildi.

En Pahalı Lüks Yatlar

5. Motor Yat A

Altıncı en lüks yat 323 milyon dolarlık Motor Yat A'dır. 400 metre uzunluğundaki devasa süper yat, Rus milyarder çifti Andrey ve Aleksandra Melnichenko'nun sahip olduğu gizli bir savaş gemisi tasarımını çağrıştırıyor. olmadan şüphe, Motor Yacht A abartılığın sembolüdür. Blohm + Voss of Hamburg tarafından tasarlanan ve tasarlanan otel, 2500 metrekarelik büyük bir alanda bir ana yatak odasına ve diskoya sahiptir. Teknenin iç kısmı, aynalı duvarlara sahip, 24.000 metre karelik bir alana yayılmıştır. karşılamak devlet odalarına dönüştürülebilen altı konuk süiti. Zarif tasarımlı mobilyalar, cam eşyalar ve sofra takımı, hepsi Fransız kristalinden yapılmış. Süper yat öfkeli bir lüks değil, bir tanesi diskoun hemen üstünde bir cam dibe sahip bir tane değil üç yüzme havuzu. Aynı zamanda bir helikopter hangarına ve gövdeye sabitlenmiş büyük bir sürat teknesine sahiptir. Aynı şekilde, 14 kişiye kadar misafir ve 42 kişilik bir ekip barındırmak için yeterli alana sahip olabilir.

6. Dubai

Adı zaten zaten repesents savurganlık. Bu 350 milyon dolarlık lüks yolcu gemisi, dünyanın en pahalı beşinci yat. Dubai Emirliği’nden daha azına aittir. Majesteleri Şeyh Muhammed Rashid; Maaktoum. Ayrıca en çok katkı yaptı içinde iç tasarımı. Güzel süper yat, güneşlenmek için çeşitli alanlara sahiptir. Jakuziler de her yerde. Dubai’nin yüzme havuzu zarif el yapımı çinilerle dekore edilmiştir. Aynı şekilde, renkli el yapımı mozaikler iç mekanlara hükmediyor. En çarpıcı özelliklerden biri, basamakları sürekli renk değiştiren camdan yapılmış dairesel merdivenlerdir.

İki lüks yat üreticisi olan Blohm + Voss ve Lurssen (Dubai) 'nin orijinal işbirliği, büyük sosyal salonlara ve salonlara sahip iki seviyeli bir sahibinin güvertesinde bulunuyor. Birkaç ve geniş VIP ve misafir süitlerine ve toplam 115 kişiye ulaşan mürettebat üyeleri için eşit derecede büyük bir alana sahiptir.

7. Azzam

Üreticisi Lurssen Yachts tarafından “şimdiye kadar inşa edilmiş en karmaşık ve zorlu yat” olarak nitelendirilen Azzam, aynı zamanda Abu Emir’i olan Birleşik Arap Emirlikleri Başkanı Şeyh Khalifa bin Zayed el-Nayan’a ait. Dabi, BAE'nin başkenti.
650 milyon dolar ile Azzam, dünyanın dördüncü en pahalı lüks gemisi. Ayrıca, sadece Azzam pahalı değil, Ayrıca 590 feet uzunluğunda dünyanın en büyük lüks yat. Bu nedenle, BAE, yalnızca dünyanın en yüksek binasına sahip olan Burg Khalifa'ya sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda adı Azzam olan dünyanın en büyük yatını da barındırıyor. Bu yeterli değilse, Azzam'ın aynı zamanda 30 knot veya 35mph hızında dünyanın en hızlı lüks yat olduğu söyleniyor! Özellikle kayıkçılık ve yelken dünyasında, kentin konuşması olmuştur. Azzam'ın özellikleri hakkında çok az şey bilinmesine rağmen, cömert teknenin Fransız iç mimarını oluşturan Christophe Leoni, sofistike ve lüks bir açıklama yaptı.

8. Monako Sokakları

Yüzen bir minyatür görmeye ne dersiniz? güzel Akdeniz'de seyir Monako? Eh, bu imkânsız değil, çünkü dünyanın en pahalı üçüncü lüks yatları, 1,1 milyar dolarlık Monako Sokakları. Aslında, tüm şehir olmayabilir, ancak içinden kurgulandığı Monte Carlo caddesi, Monaco'nun sahip olduğu tüm zenginlikleri temsil ediyor. Hotel de Paris ve Loews Hotel'den Cafe de Paris'e, Monte Carlo Kumarhanesi ve yarış pistine kadar her şey, idi 500 metre yayılan bu devasa teknede çoğaltıldı. Derbyshire Ülke İngiltere'nin Yacht Island Design tarafından hazırlanan süper yat, bir tenis kortu ve güzel yüzme havuzlarına sahip olmaktan gurur duyuyor. Konuklar sofistike bir fikir edineceksiniz ortam Monako en iyi otellerinden.

Monako Sokakları, yedi konuk odasına sahiptir. vardır 16 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede. Bu abartılı süitlerin her birinin kendi banyo ve giyinme odaları vardır. resepsiyon salon ve bir balkon. Bunların hepsi astarın merkezindeki “Atrium” olarak adlandırılmıştır. Aynı şekilde, milyarder sahibinin 30 katlı lüks dairesinin bulunduğu bu Atriyum'da. Süperyatın diğer özellikleri barbekü köşeleri, rahatlatıcı bir şelale ve su altı, denizaltı manzaraları ve tabii ki bir helikopter olan lüks bir kafeteryadır.

9. Tutulma

Rus milyarder Roman Abramoviç, 800 bin dolardan 1.5 milyar dolara mal olduğu söylenen Eclipse’nin sahibi. Dünyadaki en pahalı ikinci yat, ikincisi ise sadece Tarih Supreme. Blohm ve Hamburg Voss tarafından yapılan süperyatın 536 fit uzunluğundaki devasa boyutu, birçok gelişmiş özelliğe sahip olması için büyük avantaj sağlıyor. Eclipse’in en benzersiz ve çarpıcı özelliklerinden biri, istenmeyen ziyaretçileri tespit edebilen yerleşik güvenlik sistemi, fotoğrafçıların fotoğraf çekmesine izin vermeyecek bir anti-paparazzi kalkan, füze savunma sistemi. ve kurşun geçirmez camlar. Cömert astar 24 misafir kabini, iki helikopter pisti ve kuyusu da bir denizaltıya ev sahipliği yapıyor. Eclipse’in savurganlığı onu korumak için 70 mürettebat üyesine ihtiyaç duyuyor.

En Pahalı Lüks Yatlar

10. Tarihin Yüce

Zenginlik, basitçe Tarih Yüce! 4,5 milyar dolara, dünyanın en pahalı yat! Boyu 100 feet'te nispeten küçük olabilir, ancak İngiltere'deki Stuart Hughes'un yapımcılarını bitirmesi üç yıl sürdü. Bu zenginlik ve cömertlik sembolü, bir Malezyalı olan Uzak Doğu'dan gelen isimsiz ve zengin bir işadamı tarafından satın alındı.

Sinir sarma fiyatı içte ve dışta, çoğunlukla altın ve platinden yapılmış abartılı bir tekne için uygundur. Lüks astarın tabanı, güverte, raylar ve merdivenler de dahil olmak üzere katı altınla ince bir şekilde kaplanmıştır ve inanın ya da olmasın, hatta çapa! Bu pahalı yapmak için kullanılan değerli metallerin toplam ağırlığı, lüks süperyat 100.000 kg veya 220.000 lbs! History Supreme'in en çarpıcı ve muhteşem özelliği, mükemmel tasarlanmış bir master'ın yatak odasıdır. Dünyanın neresinde gerçek bir göktaşı kayası görülebilir? gömülmüş duvarlarında mı? Özgünlüğüne ek olarak soyu tükenmiş hayvanın gerçek kemiklerinden yapılan Tyrannosaurus Rex'in bir heykelcik! Hatta yapmak için daha nadir Zarif bir tasarıma sahip Aquavista Panoramik Duvar Akvaryumu, eşsiz bir tasarıma sahiptir. 68 kg 24 ayar altından yapılmış ve milyarderin süitini şık bir şekilde süslüyor. Sadece bu da değil, elmas da boldur supeyacht. Lüks yatak odasında markalı, 500 kesim pırlanta ile örtülmüş bir iPhone. Bunun yanında, telefonun “Ana Düğmesi” üzerine takılan iki değerli taş parçası değiştirilebilir. Biri pembe 7.4 ayar, diğeri ise nadir olduğu söylenen 8 ayar. Ve bu arada, bu yeterli değil. Pırlantalı iPhone ile birlikte, son derece nadir 18.5 ayar pırlantaya sahip, 54 milyon dolarlık bir fiyat etiketi olan bir likör şişesi! Gerçekten de, tüm yollarıyla Yüce. Gerçekten, tarihe zaten yazılmış olan.

Tüm bu harika yatların yapımı gerektirir Brisbane, Avustralya'da Industrial Plastics tarafından üretilenlere benzer özel plastik tankların yanı sıra muazzam miktarda deniz plastik imalatı.

[ad_2]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı