Dünyanın En Çok Konuşulan 10 Oteli

[ad_1]

Bir otelde kalmak hayatın lükslerinden biridir. Oteller büyük bir iştir ve bir müşterinin misafir olduğu ve personelin her ihtiyacını karşılayacağı toplam rahatlama fikrini satar.

Ortalama bir otel odasından kaç ziyaretçi geçtiğini düşünün. Televizyonun ortasındaki gizemli mikropların korku hikayelerinin üstesinden geldiğinizde, efsanelerin yapıldığı ve suçların işlendiği bu trajedi ve skandal yataklarına dair başka hikayeler anlatılmalıdır.

İşte herhangi bir yıldız derecelendirmesi çok fazla üne sahip 10 otel.

10 Hayal etmek Parlama

Klasik korku filmi Parlama 1980 yılında piyasaya sürüldü. Kış için uzak bir otele taşınan bir ailenin ve takip eden doğaüstü olayların öyküsü. Film Stephen King'in bir kitabına dayanıyor ve eşit derecede rahatsız edici bir otel ziyaretinden ilham alıyordu.

1974'te, King ve ailesi, Rocky Dağları Milli Parkı'na bir gezi düzenledi. Yoğun kar yağışı onları Colorado Estes Park'taki Stanley Otel'de durmaya zorladı.[1]

Kitaptaki gibi, geniş binadaki tek misafir onlardı. King, gece korku içinde çığlık atan oğlu Joe'nun otelin sonsuz koridorlarından kovalandığı korkunç bir rüya ile uyandı. Bu deneyime dayanarak, Kral romanı yazdı Parlama 1977 yılında yayınlandı.

Stanley Kubrick, filmi yaparken orijinal hikaye çizgisinde birkaç değişiklik yaptı. King, “motorsuz bir Cadillac” olarak nitelendiren filmden nefret ediyordu.

Oğul Danny'nin vizyonları gördüğü Oda 217, filmde Oda 237 oldu. Oregon'daki Timberline Lodge, kurgusal Overlook Hotel'in dış çekimleri için kullanıldı. King, bir televizyon bakanlığı üretmeye devam etti. ParlamaThe Stanley'de çekildi.

Hala “Amerika'nın en perili oteli” olarak bilinen Stanley Hotel, hayalet avcıları ve film hayranları ile popüler bir destinasyondur. Bayan Wilson, hayalet gibi bir oda kızı olan ünlü Oda 217'de gizleneceğini söyledi. Eski bir tamirci olan Paul, konser salonundaki ışıkları titreştiren hayalettir. Kubrick’in filmi, konukların odalarındaki bir döngüde, Stephen King’in kalmaya geldiği gecenin sürekli bir hatırlatıcısı olarak oynuyor.

9 Savaş ve Barış

Brighton'daki Grand Brighton Oteli (diğer adıyla Grand Hotel) yıllık konferansları için İngiliz Başbakanı Margaret Thatcher ve Muhafazakar Partiye ev sahipliği yapıyordu. 1984'dü ve IRA, Kuzey İrlanda'daki İngiliz işgalini protesto etmek için terör kampanyasının zirvesindeydi. Oteli Thatcher ile hedef olarak bombalamak için planlar yapıldı.

Patrick Magee ve tanınmayan bir kadın, yanlış isimler altında Grand'a girdi. Thatcher’ın süitinin bir katında ve otelin merkezinde bir oda olan 629 numaralı odayı istediler. VCR zamanlayıcılı banyo panelinin arkasına 9 kilogramlık (20 lb) bir gelignit bombası yerleştirildi. 24 gün sonra kapanacaktı.

Patlama, binadan 12 Ekim 1984 günü saat 02: 53'te, 5'in ölümüne ve en az 30 kişinin ağır şekilde yaralanmasına yol açtı. Thatcher, can sıkıcı ve sert bir konuşma yapmak için konferansa meydan okurcasına geldi. IRA şunları belirterek sorumluluk üstlendi:

“Bugün, şanssızdık. Ama unutmayın, sadece bir kez şanslı olmamız gerekir; her zaman şanslı olmalısın. ”[2]

Polis Magee’nin parmak izlerini otel kayıt kartından tespit etti. Suçlu bulundu ve sekiz ömür boyu hapis verdi. Hayırlı Cuma Anlaşması şartlarına göre, bir barış anlaşması, 1999 yılında serbest bırakıldı.

Jo Berry, bombalamada ölen Sir Anthony Berry'nin kızı. Bugün Magee, dünyadaki anlaşmazlığın giderilmesine yardımcı olmak için Jo’nun Barış için Köprü Oluşturma Köprüleri’yle birlikte çalışıyor.

8 Pembe Saray Protesto

Beverly Hills Hotel, bir Hollywood efsanesidir. Sunset Bulvarı'ndaki palmiye ağaçları ile çevrelenmiş, pembe şeker boyalı, 1912 yılında inşa edilmiştir. Frank Sinatra'nın ve Rat Pack'in geri kalanının takılacağı Polo Lounge'a ve Marlene Dietrich'in bayanların kıyafet kodunu kırdığı pantolonlara sahiptir. Tropikal bahçelerde sıkışmış 23 rezil bungalovlar.

Elizabeth Taylor ve Richard Burton, düzenli olarak iki şişe votka ve öğlen yemeği için iki şişe sipariş ile Bungalow 5'i işgal etti. Eksantrik milyarder haraç Howard Hughes bir bungalovda kaldığında, ona yakındaki bir ağaçta bırakması için sandviç sipariş ederdi.

2014 yılında, otelin yeni sahibi Brunei Sultanı, ülkesi taşlanarak eşcinsellik cezalandırıldığında ateşe girdi. Elton John ve Ellen DeGeneres gibi ünlüler otelin genel boykotunu istedi. Belediye başkanı, şehirden zorunlu bir satış yapmasını istedi. Sahipleri protestocuları görmezden geldi ve misafirleri azaldıkça ve gürültülü gösteriler düzenledikçe açık kalmaya söz verdi.

Birkaç yıl sonra, otelin eski cazibesine yıldız çekildiğinde tepkiler sona ermişti. Protestocular harekete geçti ve Pembe Saray kırmızı halıyı yuvarlamaya devam ediyor.[3]

7 Resim mükemmel

1893 yılında açılan, dünyanın en çok fotoğrafı çekilen oteli Quebec City'deki Fairmont Le Chateau Frontenac. Otelin romantik tasarımı, Loire Vadisi'ndeki Fransız kalelerine dayanmaktadır. II. Dünya Savaşı sırasında, Başkan Franklin Roosevelt ve Winston Churchill, Normandiya istilasını planlamak için orada buluştu. Stalin davet edildi ancak katılamadı.

Son yıllarda, otel lobisindeki antika posta kutusu sayesinde yeni bir hayran kitlesini kendine çekmiştir. Kore dramı Goblin: Yalnız ve Büyük Tanrı Asya genelinde 250 milyon izleyiciye sahiptir. Şov, otel ve posta kutusunun büyük bir hikaye çizgisinin bir parçasını oluşturduğu Quebec'te çekildi. Koreli ziyaretçiler, resmi bir parçası olarak lobiye akın ediyor cin Şehir turu, gösterinin bu sıradışı yıldızı ile bir selfie kapmak için.[4]

6 Skandal Evi

Meghan Markle, seçkin Cliveden House'da, Prens Harry ile olan düğününden önce kaldı. Ama klasik İngiliz kır evi gölgeli bir geçmişi gizler. İlk sahibi, 1890’da Amerika’nın en zengin adamı olarak bilinen William Waldorf Astor, Cliveden’i oğlu Waldorf ve Waldorf’un karısı Nancy’ye verdi. Ev partileri efsanevi idi ve aristokrat, politik olarak etkili katılımcılar “Cliveden Kümesi” olarak biliniyordu.

Temmuz 1961’de Savaş Dışişleri Bakanı John Profumo konuk oldu. Cliveden’in yerleşik osteopatı Stephen Ward, bir Rus istihbarat subayı olan örnek şov kızı Christine Keeler ve Yevgeny Ivanov ile yakınlarda kalıyordu.[5]

Üçlü partiye katıldı. Keeler ve Profumo bir ilişki başlattı, ancak Keeler de İvanov'la yatıyordu. Soğuk Savaş'ın zirvesinde, bu büyük bir güvenlik ihlali idi.

Profumo yanlış bir şey yapmadığını reddetti. Ancak Keeler hikayesini basına sattı ve Profumo istifaya zorlandı. Hükümet artan baskı altında kaldı ve Başbakan Harold Macmillan da istifa etti. Stephen Ward ahlaksız kazançtan uzak durduğu için tutuklandı ve intihar etti. Bill Astor, stresten dolayı hastalığa yakalandı ve 1966'da öldü.

Astors Cliveden'i terk etti ve Ulusal Güven'e verildi. Bugün, kaygılarınızı bir gece için £ 1,000'a bırakabileceğiniz beş yıldızlı bir otel ve spa.

5 Yüksek sanat

Sanatçı Damien Hirst, Las Vegas'taki Palms Casino Resort'ta özel bir süit tasarladı. “Empathy Suite” gecelik 100.000 dolar tutuyor ve bu da dünyanın en pahalı otel odası olmasını sağlıyor.[6]

İki katlı, 836 metrekarelik (9.000 ft)2) 13 kişilik bir kavisli bar ve 52 kişilik bir medya alanı bulunan konut. Dahil 24 saat uşak hizmeti, Strip'e bakan bir açık yüzme havuzu ve 10,000 dolarlık tatil kredisi dahildir. Bir başka özellik, bir duvar içine yerleştirilmiş bir formaldehit tankında korunan iki boğa köpekbalıklarıdır.

Palms'da en az 1 milyon dolarlık kredi borcuna sahip yüksek makaralar ücretsiz olarak konaklayabilir.

4 Kraliçenin Kalesi

Leona ve Harry Helmsley, Empire State Binası ve Park Lane Hotel'in sahibi olan New York emlak mogullarıydı. 1981'de Harry Leona'ya Helmsley Palace Hotel'i verdi. Leona, TV reklamlarında otelin “Sarayının Kraliçesi” olarak rol aldı.

Çalışanlar, efsanevi terbiyesizliği ve onu geçen herkesi kovma alışkanlığı nedeniyle onu “Ortalama Kraliçesi” olarak adlandırdı.

İnşaatçılar, ödemeyi reddettikten sonra basına girdi. Özel evindeki tamir masraflarını otele yatırdığını, böylece vergi ödemekten kaçındığını iddia etmişlerdir. Leona 1989'da federal gelir vergisi kaçakçılığıyla yargılandı. Duruşmasında çalışanlar, kendisine karşı delil vermek için sıraya girdi. Bir kahya Leona'nın “Sadece küçük insanlar vergi öder” dedi.[7]

Leona üç vergi kaçırma ve diğer ilgili suçlamalardan mahkum edildi ve 19 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ortalama Kraliçesi 87 yaşında öldü ve 4 milyar dolar yardım için bıraktı.

3 Soğuk Konfor

İsveç'in Jukkasjarvi köyünde, Kuzey Kutup Dairesi'nin 200 km (124 mil) kuzeyinde, ICEHOTEL'in yanında yer almaktadır. Torne Nehri'nden buzla yapılmış 1 metre kalınlığında (3 ft) duvarlara sahiptir. Her yıl erir ve farklı bir tasarımla yeniden inşa edilir. Muhteşem buz heykellerini oymak için yaklaşık 40 sanatçı seçildi.

“Soğuk” bir oda seçerseniz, sıcaklık -5 santigrat derecedir (23 ° F). Konuklar, ren geyiği cildi ile doldurulmuş, sıkıştırılmış kar ve buzdan yapılmış bir yatakta uyurlar. Dondurulmuş sanata üşütmeden hayran kalabileceğin "sıcak" bir oda seçeneği var.[8]

2 Diana’nın Son Saatleri

Ritz Paris, Place Vendome'ye bakmaktadır. 1898'den beri Oscar Wilde, Noel Coward, Cole Porter ve Coco Chanel gibi konuklara ev sahipliği yapıyor. II. Dünya Savaşı sırasında Naziler Paris'i işgal etti ve oteli ele geçirdi. Çalışanlar derhal kaliteli şarapları kaçırdılar ve Sol Banka'daki gizli bir mağaraya sakladılar.

1976'da Charles Ritz'in ölümünden sonra, otel 1979'da Mısırlı bir işadamı olan Mohamed Al-Fayed'e satıldı. 1997'de, Prenses Diana, oğlu Dodi ile çıkmaya başladı. Bir gece, çift Ritz'de yemek yerken fotoğrafçılar tarafından takip edildi. Dodi’nin evine gitmek için son dakika kararını verdiler. Ritz'in güvenlik başkan yardımcısı Henri Paul, şahsen onları sürdü. Mercedes’leri Pont de l’Alma’nın tünelinin 13. sütununa çarptı ve üçünü de öldürdü.

2007 yılında ölümü üzerine soruşturma, adli tabip Lord Justice Scott Baker, Ritz’in 43 güvenlik kamerasından görüntüler yayınladı. Çiftin son görüntülerinden biri, otelin altın aynalı asansöründe Diana'nın gülümseyip rahatladığını gösteriyor.

Otel, 2012 yılında dört yıl boyunca 200 milyon Euro tutarında bir tadilat nedeniyle kapatıldı.[9]

1 Vegas'ta Ölüm

64 yaşındaki Stephen Paddock, Eylül 2017'nin sonlarında Las Vegas'a ulaştı. Mandalay Bay Hotel'in 32. katında Suite 135 (ve ayrıca Suite 134) 'e de girdi. 1 Ekim’de, 32. kattan itibaren, ABD tarihindeki en ölümcül kitle çekimlerini yaptı. Elli sekiz kişi öldü ve 851 Las Vegas Strip'teki bir müzik festivalinde toplanırken yaralandı.

10:05 PM, çekimler duyuldu ve video çekimlerde otomatik silah sesi çekildi. Polis odaya saldırdı ve 23 silah buldu. Güvenlik kameraları odanın dışına kurulmuştu. Paddock pencerelere çarptı ve aşağıdaki kalabalığa 1100 tüfek attı. Sonra kendini vurdu.[10]

Babası FBI On En Çok Aranan Kaçaklar listesinde olan milyoner mülk geliştiricisi olarak tanımlandı. Mesquite'deki emeklilik topluluğundaki komşular ona “tuhaf” dedi.

Otel sahibi MGM Resorts, herhangi bir ölüm, yaralanma veya zedelenmeden sorumlu tutulamayacağını iddia eden 1000'den fazla kurban aleyhine dava açtı. Mağdur avukatları bunu “etik olmayanlar üzerine tırmanmak” olarak nitelendirdiler. Dava şimdi askıya alındı ​​ve MGM Resorts mağdurlarla anlaşmaya varmayı umuyor.

Ben gerçek bir suç tutkunum ve kelimelerin sevgilisiyim.


[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir