ilginc

Dünyanın 10 En İyi Moda Tasarımcısı

[ad_1]

Tanınmış modeller ve ünlüler tarafından kullanılan en güzel ve görkemli elbiseler, dünyadaki en ünlü moda tasarımcıları tarafından yapıldı. Eşsiz beceri ve yetenekleriyle moda endüstrisindeki ve yerel pazardaki birçok kişinin kalbini yakaladılar. Onların yarattıkları, bir gün moda tasarımcısı olmak isteyen diğer insanların ilham kaynağı oldu.

Yaptıkları her tasarım küresel pazarda yüzlerce ve binlerce kişiye satılıyor. Bu popüler kişilikler dünyaya bugün ne kadar yetenekli ve başarılı olduklarını göstermiştir. Prada, Armani, D&G ve Gucci gibi moda liderleri kendilerini moda dünyasında yaratmayı başardılar. Ayrıca, dünyadaki birçok kadın ve erkeğin, özellikle de güzel kreasyonlarını giymeyi hayal edenlerin kalplerini büyülediler.

Ücretsiz Videolarımıza göz atın

Dünyadaki ünlü isimlerine rağmen, herkes başarılarının ardındaki gerçek hikayelerini bilmiyordu, çünkü bazıları bugün şimdi olduklarını elde etmek için sıfırdan ve mütevazi başlangıçlardan başlamak zorunda kaldı.

Aşağıda, Dünyadaki En İyi 10 Moda Tasarımcılarının listesi bulunmaktadır:

1. Ralph Lauren

En İyi Moda Tasarımcıları

Ünlü bir tasarımcı olmadan önce, ilk önce perakende sektöründe çalışmak zorunda kaldı ve daha sonra giyim, parfüm, aksesuar ve hatta mobilya hatlarını kurmaya başladı. 1967 yılında New York'ta bulunan giyim firması Ralph Lauren Corporation'ı kurdu. Lauren’in tarzının tümü olağanüstü ve moda setinde usta bir eser olarak bilinir. Forbes’e göre, Lauren’in net değeri 7 milyar dolar.

2. Giorgio Armani

En İyi Moda Tasarımcıları

İlk kırmızı halı moda tasarımcısı olarak tanınan ve dünyadaki her erkeğin arzusunu büyüleyen erkek giyim buluşları için çok popüler olan Giorgio Armani. Armani 1975'te kendi işini kurduktan sonra, futbol sporcuları ve İtalyan Olimpiyatçıları için görkemli kıyafetler yarattı ve 2008'de Karanlık Gece'de Bruce Wayne'i giydi. Şaşırtıcı bir şekilde, Armani ayrıca Lady Gaga'nın MTV gibi birçok yüksek profilli etkinlik için elbisesini hazırladı. ve Grammy Ödülleri. Forbes’e göre, Armani’nin net değeri 8,6 milyar dolar.

3. Jimmy Choo

En İyi Moda Tasarımcıları

El oyması kadın ayakkabı stiliyle ünlü bir Malezya moda stilisti. Yetenekli ve eşsiz bir usta olan Choo, dünyadaki en şık ayakkabıları üretmeyi başardı ve tasarımı ilk olarak Vogue'da görüldü. 1996 yılında Jimmy Choo Ltd. kuruldu, şimdi aksesuar, el çantası ve parfüm satışı yapıyor. Choo ayrıca Prenses Diana’nın ayakkabıcısı olduğunu iddia ediyor. Richest, net değerini 50 milyon dolar olarak hesaplar.

4. Jean- Paul Gaultier

En İyi Moda Tasarımcıları

Moda dünyasının en etkili Fransız tasarımcıları olarak kabul edilen Jean Paul Gaultier, birinci sınıf özel tasarımlarıyla aynı zamanda hazır giyim (veya hazır giyim) kıyafetleriyle eşleşen özel donanımlı kıyafet işinde ustalaştı. Moda dünyasında ün kazanmayı ve olağanüstü stilini sergilemeyi başardı. 1982 yılında tasarım işine başladıktan sonra, çalışmaları çok tanındı. En zenginine göre net değeri 100 milyon dolar.

5. Marc Jacobs

En İyi Moda Tasarımcıları

Moda dünyasını fetheden diğer bir muzaffer moda tasarımcısı, Marc Jacobs. Jacobs 1986 yılında koleksiyon tasarımlarına başlamadan ve Marc Jacobs etiketini resmen sunmadan önce, daha önce New York'ta bir giyim mağazası olan Charivari'de bir stok çocuğu olarak çalıştı. Yetenekli bir yönetmen olarak, Louis Vuitton ile de yakından ilgilendi ve bir kütüphane kurdu ve bu büyük bir başarıydı. Şu an itibariyle, Jacob tüm dünyada 200'den fazla perakende mağazasını yönetiyor ve elinde. Marc Jacobs, Richest tarafından beklenen net değerin 100 milyon dolar olduğunu söyledi.

6. Roberto Cavalli

En İyi Moda Tasarımcıları

Göz alıcı baskı stili, derisi ve denimiyle popüler olan Roberto Cavalli, dünyanın dört bir yanındaki etkili moda stilistlerinden biridir. Cavalli, markasını 1960'larda piyasaya sürdükten sonra, erkek giyiminde yaratma ve gözlük üzerinde çalışmaya başladı ve genç izleyici kitlesini iç çamaşırı setleri, parfümler, mücevherler ve aksesuarlar ile avlayan Just Cavalli serisini sundu. Richest'in değeri 500 milyon dolara yükseldi.

7. Calvin Klein

En İyi Moda Tasarımcıları

Calvin Klein mirasını moda dünyasında imza tasarımlarıyla bırakmak istiyor. Klein, 1968'de moda okuduktan ve giysi üreticisi için eğitildikten sonra kendi şirketini kurdu. Şirketi kıyafetler tasarladı ve daha çok palto ve kıyafetler tasarladı. Bu kez Calvin Klein Inc.'in merkezi Manhattan'ın merkezinde, parfüm, mücevher ve spor giyimi yapma konusunda yoğunlaşmıştır. Richest, Klein’ın net değerini 700 milyon dolara kadar tahmin ediyor.

8. Valentino Garavani

En İyi Moda Tasarımcıları

Basitçe Valentino olarak bilinen bu 83 yaşındaki tasarımcı, sayısız yıldır moda endüstrisinde bulunmakta ve alanında çok fazla tecrübe kazanmıştır. Daha önce çalışmak üzere Guy Laroche ve Deese gibi bazı lüks moda evlerine gitti ve bundan sonra 1960 yılında İtalya'da Valentino Spa'yı kurdu. Önceki ABD First Lady Jacqueline Kenedy için kıyafetler yarattı. Şimdi, Valentino’nun tasarımları, popüler “Valentino Red” tekstili ile her bayanın büyüleyici ve çekici görünmesini sağlama potansiyeline sahip. Garavani’nin net değeri, Richest’e göre 1,5 milyar dolar civarında.

9. Miuccia Prada

En İyi Moda Tasarımcıları

Büyükbabası, ailesinden hiçbir kadın üyesinin işletmeye bağlı olmasını istemese de, Miuccia Prada, dedesinin 1970 yılında başlattığı şirkete katıldı. Bu süre zarfında, hiç kimse daha önce küçük bir deri eşya mağazasının, dünyadaki en tanınmış ve en saygın lüks moda işi. Şimdi, Prada, el çantaları, valizler ve ayakkabılar dahil olmak üzere tekno-minimalist bir tasarımı destekleyen büyük moda stokları satmaktadır. Forbes'e göre Prada net 2,7 milyar dolar değerine ulaşmıştı.

10. Dolce ve Gabbana

En İyi Moda Tasarımcıları

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, 1985'te Dolce ve Gabbana moda evinin üretimini yönetmek için işbirliği yapan iki popüler İtalyan moda stilistidir. İç çamaşırları, yüzme kostümü ve parfümleri tasarlayarak başlar ve son zamanlarda ayakkabı, çanta ve kozmetik ürünleri ile ilgilenirler. Born Rich, toplamda 5.3 milyar dolar değerinde net bir kareye sahip olduklarını söylüyor.

Herkes eşsizdir. Kıyafetleri seçiyoruz ve kişiliğimize ve tutkularımıza uymaya çalışıyoruz. Moda sektöründe çok fazla üretilen bu moda stilistleri, her bir kişinin isteklerini karşılayarak mükemmel ve en dikkat çekici kıyafet parçalarını oluşturarak. Yaratıcılık ve ayrıntılara odaklanma, bu sanatsal insanların olağanüstü derecede küresel olarak takdir edilen figürler haline gelmesine neden olan yeteneklerdir.

[ad_2]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı