Dünyadaki 10 En Manevi Yer

[ad_1]

Dini uygulamaların ve inançların olduğu yerlerde seyahat etmek için yaşam boyu bir deneyim. Sakin ve nefes kesen manzarası, bir kişinin ruhunun özünü sıcak bir ümit verebilir veya inanmayabilirsiniz.

Bu yerleri ziyaret etmek, bu yerlerin sahip olduğu azami saygı ve uygulamaları korumak için kuralları bilmenizi gerektirir. Bazılarının kafasını kapatmasını, bazılarını teklif etmemesini, teklif vermeni ya da hiçbir şey bırakmamasını istiyor. Bu adanmışları ve kutsal mezarlarla, mağaralarla, pagodalarla veya şelalelerle nasıl etkileşimde bulunduklarını izlemek size yalnızca kültürleriyle ilgili harika bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda kendi kontrol etmenizi veya sorgulamanızı da sağlayabilir.

Nereye gideceğiniz önemli değil, insanın bu çok yönlü ve harika dünyayı yorumlamadaki kendi yaklaşımını öğreneceksiniz. Ya Eski Yunanlılar, tanrılarını Olympus Dağı'nın zirvesinde buluyorlar ya da Paskalya Adası halkı uzak Pasifik fosillerini korumak için büyük kayalar taşıyorlar ya da Maori’nin Yeni Zelanda’nın arazisine uygun mitolojisini geliştiriyorlardı.

Ücretsiz Videolarımıza göz atın

Seyahat ederek, öncelikle yorumları deneyimleyebileceksiniz. Zaman zaman, bu inançların geliştirebileceği düşmanca çevreleri keşfetmek ve inananları daha çok anlamaya başlamak.

Ya Buda'nın kaya üzerinde bu işareti gerçekten yaptığını ya da Tanrı'nın yanan çalı üzerinde gerçekten göründüğünü kabul ediyoruz ya da etmiyoruz, başkalarının kabulünü göz ardı edemeyiz. İmanın varlığıyla, manevi bölgeleri canlandırır, onları sadece bir ağaç veya taştan yaratır. Bu yerlere gittiğinizde, belki, sadece belki dini bulabileceksiniz. Ya da belki değil.

Ama muhtemelen bir şeyler bulabileceksiniz – bilgi, bağlantı, güzellik ve biraz da iç huzur.

1. Oregon, ABD – Krater Gölü

En Manevi Siteler

Mazama Dağı'nın tepesi 8000 yıl öncesine kadar havaya uçurulduğunda Krater Gölü olan derin bir su damlası kaldı. Kızılderili (Klamath) tarafından belirtildiği gibi, Skell (Above Chief) ile Llao (Under World of Chief) arasında bir çatışma çıkmaktadır. Hangi hikayeyi tercih edersen, sonrasındaki manzara gerçekten efsanevi. Burada sıkı bir görme arayışı gerçekleştiriyorlar, ancak izleri suyun kenarına kadar takip edebilirsiniz. Antik patlama sırasında oluşmuş bir kül konisi olan Büyücü Adasına yelken aç – ve belki de Llao'nun başı.

2. Sri Lanka – Adem’in Zirvesi

En Manevi Siteler

Çay ülkesinin ortasında, piramit zirvesinin tepesinde, dökülmüş bir kaya oturuyor – sri pada veya “kutsal ayak izi”. Farklı dinlere inananlar, inançlarına bağlı olan kutsal topuklara ibadet etmeleri için sert bir tırmanış yaparlar – belki de Shiva, Adam, Saint Thomas veya Buda'nın işareti olabilirler. Hacı yolu, mabetler, çay evleri, dik adımlar, vahşi yaşamla dolu bir orman ve uzun damlalar boyunca 2,244m dağa çıkmaktadır. Azalan teklifler ve aşağıda uzanmış şaşırtıcı yaylaları görmek için tırmanış yapın.

3. Cordoba, İspanya – La Mezquita

En Manevi Siteler

Mezquita, cami için İspanyolca bir terimdir ve Cordoban kompleksi gerçekten de camiden çok daha karmaşıktır. Sekizinci yüzyıl boyunca, İberia’daki İslami fetihleri ​​gerçekleştiren bazilika, bölünmüş ve Hıristiyanlar ve Müslümanlar tarafından paylaşılmıştı. Ancak MS 784'te, portakal ağacının avlusu ve çizgili görünen kemerli bir dua salonu ile sonsuz bir cami inşa etmeye başlamıştır. 16. yüzyılda, Hıristiyanlar tarafından keşfedildikten sonra, içinde Katolik katedrali inşa edildi; Minare çan kulesine çevrilmişti. Dinlerin ve mimarlığın çatışmasına neden oldu. Ancak, bu hala dünyanın en çarpıcı yapısından biri.

4. Japonya – Kyoto

En Manevi Siteler

Kyoto daha önce Heian-Kyo, “Huzur ve Barış Başkenti” olarak biliniyordu. Binlerce yıldır Japon kültürünün merkezi olmuştur – ve şimdiye dek hala öyle. Taşan manevi sitelere sahiptir: 90 Hıristiyan kilisesi, 400 Şinto mabedi ve 1660 Budist tapınağı, antik şeritlerin üzerinde durmaktadır. Fushimi Inari Tapınağı ve kırmızı torii üzerindeki büyüleyici parkur, Kyoto çevresindeki tepede, manevi kentine genel bir bakış atmak için güzel bir mekandır.

5. Peru ve Bolivya – Titicaca Gölü

En Manevi Siteler

3,800 metre yükseklikte parıldayan bu geniş Titicaca gölü merkezi doğum İnka uygarlığının. Kral Manco Capac'ın kurucusuydu ve Isla del Sol'daki kayadan ortaya çıktığını söyledi. Sonuç olarak, “Güneş Adası” önemli bir dini merkez haline geldi ve imparatorluktan gelen hacılar tapınakları ziyaret etmek için geldi. Şu anda insanlar bu adaya gidip sadece bayraklı yolları geçerek yürüyorlar, tapınak kalıntılarını geziyorlar, posada oturuyorlar ve karlı – Andes manzarasının tadını çıkarıyorlar.

6. Britanya Kolombiyası, Kanada – The Gang Gwaay

En Manevi Siteler

Haida Gwaii takımadaları, yaklaşık 8000 yıl boyunca Haida halkı tarafından işgal edildi. Güneybatıda, 1880’lerde S'Gang Gwaay’de bir köy terk edildi ve azar azar totem direkleri ağaç ve yosunlarla kaplandı, çürümesi Haida’nın doğaya olan bağlılığını ifade ediyor. Bu yere yalnızca tekneyle erişilebilir, bir düzineden fazla misafir kabul edilmez. Turlar Haida Bekçilerinin önderliğinde ve eski orman boyunca gezerken totemlerle ilgili hikayeleri anlatıyorlar.

7. North Island, Yeni Zelanda – Cape Reinga

En Manevi Siteler

Pasifik Okyanusu ve Tazman Denizi'nin çarpıştığı Kuzey Ülkesi'nin kenarında, Maori mitolojisi, Cape Reinga tarafından da belirtildiği gibi, Maori mitolojisinde belirtildiği gibi aşağıda yeraltı dünyasına doğru yollayan pohutukawa ağacının kakası Te Reigna Wairua olarak “ruhların sıçradığı yer” – ölülerin ayrıldığı, yaşlı ağaca doğru kaydığı ve öbür dünyadaki tanrıça Hinenuitepo ile birleştiği bir yer. Maori halkının ataları ile olan bağları bu. Ancak ziyaretçiler için dünyanın sonundaki nefes kesici bir yer.

8. Wiltshire, İngiltere – Avebury

En Manevi Siteler

Burası kendine has bir noktaya sahip: taş daire ile bölünmüş şirin köy; eşmerkezli halkalar için şaşırtıcı bir koruma alanı; M.Ö 3650 yılına kadar uzanan uzun hançlar; Avrupa'da insan tarafından yapılan en büyük höyük ve kimse bunun ne için olduğunu bilmiyor. Belki de Neolitik ritüel alanı, insanların tören yapabilecekleri ve ruhlar ve mevsimlerle bağlantı kurabilecekleri bir yerdi. Bununla birlikte, bu bağlantı hala mümkündür: Açık ley hatlarının araştırılması için, maden çubuklarını kiralamak, güçlü sarsen taşlarına dokunmak veya kremalı bir çay için malikaneye gitmek zorundasınız.

9. Tibet Özerk Bölgesi, Çin – Kailash Dağı

En Manevi Siteler

Kailash, batı Tibet'te 6714m yüksekliğindeki bir dağın ötesinde. Asya'nın dört büyük nehrinin kaynağı olan evrenin merkezi olan bir mandala, milyarlarca adanmış olan saygılıydı – Bons, Jains, Hindular ve Budistler hepsi kutsal sayıldı. En büyük sınav, dağının her tarafında kora, dairesel hac yapmak, yaklaşık 52kmdir ve yaks, dua bayrakları ve nefes kesen manzaralarla dağılmıştır. Budistler, bir ömür boyu kötü karmanın mutlaklaşacağına ve 108 koranın tam aydınlanmaya yol açacağına inanıyor.

10. Almanya – Wittenberg

En Manevi Siteler

Papaz ve profesör olan Martin Luther, 1517'de Wittenberg’in Schlosskirche (Kale Kilisesi) ağır kapılarına 95 tez eklemiştir ve tarihin akışını değiştirmiştir. Sorgulama belgesi, Hıristiyan dünyasına büyük bir sarsıntı olan Protestan Reformu'na başladı. Ağır metal kapı ahşap kapıların yerini alır. Kilise turlara, konserlere ve servislere açılıyor. Mezarı, 289 basamaklı yuvarlak kulede yer almaktadır, çığır açan ortaçağ kentine bakmak için ilahilerinin başlığını taşıyan bir yazı vardır.

[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir