Çağın Zor Hastalıkları

1-İskemik kalp hastalığı

Temel olarak, bu kalp krizi b(veya en azından bireyleri
kendilerine yönelten faktörler) söylemenin süslü bir yoludur. Bazı tahminlere göre, 3 kişiden birinin kalp hastalıklarından öldüğü söyleniyor.

2-Menenjit

Menenjit, beyni ve omuriliği kaplayan koruyucu zarların iltihabıdır.
Enflamasyon enfeksiyondan ve daha az yaygın olarak bazı ilaçlardan kaynaklanabilir.
En sık görülen semptomlar ateş, konfüzyon veya değişmiş bilinç, kusma ve hafif veya yüksek sesleri tolere edememe ile ilişkili baş ağrısı ve boyun tutukluğudur.

3-Grip A-H1N1 (Domuz Gribi)

DSÖ tarafından resmen ilan edilmiş olmasına rağmen, domuz gribi yine ölümcül ve bulaşıcı bir şekilde grip virüsünü zorladı.

4-Frengi

Cinsel yolla bulaşan bu hastalığın, yılda yaklaşık 90 milyon kişiyi etkilediğine ve gelişmekte olan dünyadaki vakaların% 90’ından fazlasına bulaştığına inanılıyor.
Belirtiler, döküntülerden kalp problemlerine kadar her şeyi içerir. Bazen erken evrede tanı koymak zor olabilir, bu da erken tedaviyi zorlaştırır.

5-Alt Solunum Enfeksiyonları

Bronşit ve zatürree olmak üzere iki tür alt solunum yolu enfeksiyonu vardır.
Bu enfeksiyonların bazı yaygın belirtileri burun akıntısı ve hapşırma, baş ağrısı ve boğaz ağrısıdır.
Çoğu batı ülkesinde bu hastalıklar ölümcül olmamakla birlikte, gelişmiş dünyada, düşük solunum yolu enfeksiyonu kolayca öldürücü olabilir.

6-Serebrovasküler Hastalık

Temel olarak felç demenin süslü bir yolu, bu, beynin bir kısmına kan akışı kesildiği için olur, çünkü bir kan damarı tıkanır veya patlar.

7-Hıyarcıklı veba

Temel olarak küçük kemirgenler ve pireleri arasında dolaşan, zoonotik bir hastalık olarak bilinen bubonik veba salgını 4 gün içinde enfekte olmuş insanların yaklaşık üçte ikisini öldürür.

8-Sars

İnsanlarda viral bir solunum yolu hastalığı, salgının son bilinen vakası Haziran 2003’te meydana geldi.
SARS’ın eradike olduğu iddia edilmedi, bununla birlikte hala doğal konakçı rezervuarlarında (hayvan popülasyonları) ve insan popülasyonunda mevcut olabilir.

9-Cüzam

Bu kronik hastalığın, cildin yüzeyini deforme etme biçiminden dolayı kurbanlarını sosyal paryalar yapma konusunda uzun bir geçmişi olmuştur. Bu günlerde tedaviler keşfedilmesine rağmen, gelişmekte olan dünyanın birçok yerinde, daha hafif koloniler hala çok yaygındır.

10-Kızamık

Kızamık solunum yoluyla yayılır ve bulaşıcı bir insanla yaşam alanını paylaşan insanların yaklaşık% 90’ının yakalayacağı için oldukça bulaşıcıdır.
Hastaların büyük çoğunluğu kızamıktan sağ kalırken, komplikasyonlar oldukça sık görülür ve potansiyel olarak ölümcül olan bronşit ve panensefaliti içerebilir.

11-HIV

çok insanın bildiği gibi, HIV agresif bir şekilde kontrol edilmezse AIDS'e yol açabilecek bir virüstür.

Birçok insanın bildiği gibi, HIV agresif bir şekilde kontrol edilmezse AIDS’e yol açabilecek bir virüstür.
Bağışıklık sisteminin ilerici bir şekilde bozulmasına neden olur ve hayatı tehdit edici enfeksiyonların ve kanserlerin gelişmesine izin verir.
AIDS keşfedilmesinden bu yana 30 milyondan fazla ölüme neden oldu.

12-Malaria

Bu sivrisinek kaynaklı bulaşıcı hastalık, tipik olarak ateş ve baş ağrısı içeren semptomlara neden olur; bu, ağır vakalarda koma veya ölüme kadar ilerleyebilir.
Öncelikle tropiklerde bulunur ve henüz etkili bir aşılama yoktur.

Çağın Zor Hastalıkları” için 4 yorum

 • 10 Mart 2019 tarihinde, saat 08:01
  Permalink

  Hergün yeni bir hastalık meydana çıkıyor, bunun sebebi iklim mi? Yoksa kimyasal maddelerin hayatımızdaki yerinin artıyor olması mı bilmiyorum ama bu işler pek de iyi bir yere gitmiyor gibi.

  Yanıtla
 • 11 Mart 2019 tarihinde, saat 23:10
  Permalink

  Her geçen gün tıp ve teknoloji ilerliyor ama anlamadığım şey bunlarla birlikte yeni hastalıklarda türemeye başladı. Artık bu hastalıklar bilerek üretiliyor diye düşünmeye başlıyorum. Para için her şeyi yaparlar.

  Yanıtla
 • 14 Mart 2019 tarihinde, saat 16:24
  Permalink

  Hastalık berbar birşey ya. Ben sağlığımda bu kadar zorlanıyorken ileride yaşlanıp hastalandığımda ne halt yiyeceğim hiç bilmiyorum. Şu diri halimde 10 yılda bir hastaneye işim düşer. Yok o sırası yok bu sırası geldiğine pişman olursun. Ben sırf bu yüzden hasta olmaktan çok korkuyorum.

  Yanıtla
 • 16 Mart 2019 tarihinde, saat 00:37
  Permalink

  Bu hastalıkların bir kısmını duymuştum ama büyük bir kısmını ilk kez sizin aracılığınızla öğrendim. Hastalığın büyüğü küçüğü olmaz. Allah herkesi korusun ve hastalara da acil şifalar versin.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir