Biyonik bir Cyborg Olmak İsteyen Adamın Hayatı

90 ‘ lı yıllarda büyümenin, gençlerde ‘robot’, yarı-insan/bölüm-makine ile bir bağı olduğunu düşünebilirsiniz. RoboCop, Terminator, Darth Vader; Bütün bu çete film   ve Cyborgs filmleri olduğunu ve çoğu insan için Cyborg bilim kurgu sadece bir parçası olmakla birlikte, aslında onların bir film olduğunu düşünen bir toplulukla birlikte gerçeğe dönüştürmek için emek veren biohackers denilen bilim dalında çalışmalar başladı. Rich Lee ABD’de bir biohacker . TheLADbible ‘biohackin göreceli bir terim olduğunu’ ve bu kendin yap Bio tanımından şahsen tercih edildiğini aktarıyor: ‘Biyoloji hacker etik ile ilgi çekici’. Biohacking faaliyetleri, mühendislik bakteri, dahil olmak üzere bir dizi bir yapay pankreas şeker hastaları için oluşturma veya taşlama, geliştirmek veya çalışma şeklini değiştirmek için implantlar ve aygıtları ‘mods ‘ kendi vücut koyarak insanların gördüğü zengin gibi kapağı olabilir. Bu defa her bilim-kurgu filmi 80 ‘ lerin filmleri gerçek gibi geliyor. Ama aslında büyüyen bir topluluk.

 Rich'in kulaklık implantları. Kredi: Rich Lee

Rich’in kulaklık implantları. Kredi: Rich Lee

Ben bir nevi  cyborg programına başladım Şu anda iki farklı implantım bulunuyor. Bunlardan biri kolumun içinde sıcaklık okuma, bir biyo-therm çip denilen küçük bir çip var. Ben başka bir çip hangi inceden inceye gözden geçirmek zaman çeşitli programlanmış komutlar yürütülüyor yakın alan iletişimi (NFC) Temassız işlemleri elimle hallediyorum ( kredi Kartı,NFC sistemleri)” Bugüne kadar yaptığı en büyük ‘ameliyat’ o olmuştur kulaklık implantlar olduğunu ve müzik dinleme veya aramaları almak için kullanabileceğiniz işlemleri yapar.

 

 

sonraki onun biohack için de, zengin kendi sözleriyle koyar. “Lovetron9000 bir adamın kasık kemiğine altında eklenen bir implant dan bahsediyor.Temelde bu sadece implant ile penise bir titreşim göndererek viagra etkisini sağlamaktır bu ameliyatı olmaktan da korkmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir