10 Garip Yolla İnsanlar Rakiplerine Geri Döndü

[ad_1]

Biraz sağlıklı bir rekabet ile yanlış bir şey yok. Elbette, rekabet sağlıksız olduğunda çok daha ilginç. İnsanlar bazen rakiplerine geri dönebilmek için aşırı uzunluklara giderler.

Atanmış bir kişi, rakiplerini net bir şekilde heykeller dikti, evlerinin etrafına çitler ördüler ve hatta rakiplerinin tükenmesinden sonra adı verilen kuleler inşa ettiler. Diğer zamanlarda, intikam arayanlar cinayet, zehirlenme veya başka garip komplolar gibi çok daha az eğlenceli yöntemler seçtiler. Bu liste bulduğumuz en garip şeylerden on tanesini içeriyor.

10 Mısır ABD'yi Sızdıracak 187 Metrelik Kule Kuruyor


Mısır’ın adını taşıyan başkentindeki 187 metre yüksekliğindeki (614 fit) Kahire Kulesi’nin “Mısır’ın Amerika’ya dev bir orta parmağı” olduğu söyleniyor. Yapısı ABD hükümetinin Mısır'a ödediği rüşvetle finanse edildi.

1952'de, Nasır bir darbeyle Kral Farouk'u sınır dışı etti. Kısa süre sonra Mısır'ın İngiltere ile değil ABD'den silah satın almasını ve silah satın almasını isteyen bir CIA ajanı olan Kermit Roosevelt ile bir araya geldi. Anlaşmanın bir parçası olarak Roosevelt, 1 milyon dolar rüşvet verdi ve Nasser'e “başkanlık güvenlik hesapları satın almak için” daha fazla para sözü verdi.

Nasser, ABD’nin Mısır’ın meselelerine müdahale etmesini istemediği için anlaşmadan etkilenmedi. Bu yüzden, 1961'de tamamlanan Kahire kulesine fon sağlamak için 1 milyon dolar rüşvet kullandı. Nasır muhtemelen daha fazla para ekledi, çünkü kulenin 6 milyon dolara mal olduğu bildirildi. Bugün, kule olarak da bilinir el-wa’ef rusfel (“Roosevelt’in ereksiyonu”).[1]

Kule, 1990'larda bazı İslam alimlerinin kınadıklarından sonra tartışmalı hale geldi çünkü sözde Mısırlı kadınları heyecanlandırdı. Dürüst olmak gerekirse, deniz kenarındaki dev bir penisten kim heyecan duymaz ki?

9 Saddam Hüseyin Bush'u Yere Koyar

1991 yılında, Birinci Körfez Savaşı Irak ordusunun ağır yenilgisiyle sona erdi.

Irak cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin, yenilginin acısından ve utançtan kurtularak etini ABD başkanı George H.W.'den almaya karar verdi. Çalı. Saddam, Irak'taki El-Rashid otel fuayesinde Başkan Bush'un bir mozaiğini kurdu.

Otelin seçimi stratejikti. Al-Rashid, çoğunlukla yabancı ziyaretçiler tarafından kaldı. Aslında, yabancı gazeteciler Birinci Körfez Savaşı sırasında otele geldi. Mozaik girişe yerleştirildi, böylece yabancılar basmaktan kaçınamadılar. Birkaç Amerikalı diplomat daha sonra oteli ziyaret ederken üzerine basacaktı.

ABD'de mozaik, başka bir çocukça şaka olarak geçilecek. Orta Doğu'da çok büyük bir hakarettir. Ayağınızın tabanını başka birine işaret etmek hakaret sayılır. Görüntülerini paspas olarak kullanmak en büyük hakarettir. ABD kuvvetleri, ABD’yi 2003’te Irak’a istila ettiğinde mozaiği yok etti.[2]

8 38 Rival’s Restorantında Adam Zehirlendikten Sonra Öldü


2002 yılının Eylül ayında, Çin'in Jiangsu Eyaleti, Tangshan'dan Chen Zhengping, bir farenin mağazasında satılan atıştırmalıkları fare zehiri ile kullandı. Olay 38 kişiyi öldü ve yaklaşık 200'ü hastaneye kaldırıldı. Rakam çok daha yüksek olabilirdi, çünkü Çin hükümeti olayın ayrıntılarını sansürledi.

Okul çocukları ve askerler, zehirlenmenin başlıca kayıplarıydı. Zehirli atıştırmalıkları yedikten sonra ağzından kanıyorlardı. Hatta bazıları yarışmacının mağazasında çöktü. Chen olaydan sonra kaçtı, ancak daha sonra tutuklandı. Sadece insanları hasta etmek istediğini ve hiç kimseyi öldürmeyi planlamadığını söyledi. Yaptığı eylemler nedeniyle ölüm cezasına çarptırıldı.[3]

7 Senatör’ün Adı, LGBT Karşıtı Açıklamalar Üzerine Neolojiye Girdi

Eski ABD senatörü ve Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı adayı Rick Santorum, eşcinsellerden hoşlanmadığı gerçeğini gizlemiyor. LGBT topluluğu, senatörün anal seksle köpekle seks yapan bir adamla karşılaştırmasından sonra yeteri kadar yaşadı.

LGBT köşe yazarı Dan Savage, okuyucularından Santorum’un adı için yeni bir anlama karar vermelerini istedi. “Santorum” un anal seksten sonra anüsten atılan tortuyu ifade etmesi gerektiği konusunda anlaştılar. Savage, yeni ad için bir web sitesi oluşturdu ve kısa süre sonra Google aramasının en iyi sonucu oldu.

Bundan sonra olanlar, bugün “Rick Santorum'un Google Sorunu” olarak hatırladığımız şeydi. İnsanlar “Santorum” kelimesini aradıklarında Savage'ın web sitesi ve ilgili diğer web siteleri açıldı. 2012 başkanlık seçimleri için.[4]

Santorum, Google’dan şikayetçi oldu ve daha sonra arama motorunu düştü, böylece Savage’ın web sitesi sonuçlara girdi. Ancak, bu muhtemelen Santorum için çok az şey yaptı, çünkü Urban Dictionary’nin “santorum” sayfası bir numara olarak devraldı. Bu yazı itibariyle, Savage’ın sitesi Google’da “Santorum” kelimesini aramaya devam eden ilk sonuç. Yine de baza hakkında bir Wikipedia sayfası, ikinci sırada ise Rick Santorum hakkındaki Wikipedia sayfası üçüncü sırada. "Santorum" için bir Vikisözlük sayfası dördüncü, Urban Dictionary’in sayfası beşinci sırada.

6 Adam Eski Eşinin Penceresine Doğru Dev Orta Parmak Heykeli İndiriyor

2013'te, acı bir boşanma olacağı tahmin edilen Alan Markovitz, eski eşi Lea Tuohy ile henüz bitmediğine karar verdi. Michigan striptiz kulübü sahibi, evini evinin yanına aldı ve penceresinin yanına 7.500 dolar yüksekliğinde (11.5 ft) bir orta parmak heykeli yerleştirdi. Geceleri görmekte sorun yaşamadığından emin olmak için sahne ışıkları bile ekledi.

Markovitz daha sonra heykelin, Tuohy’nin, Markovitz ve onunla evlendiği sırada bir ilişkisi olduğu yeni erkek arkadaşına yönlendirildiğini iddia etti. Markovitz, bir emlakçı kendisine eski karısının yanındaki bir evin satılık olduğunu bildiğini söylediğini söyledi.[5]

5 Adam, Kasabanın Yetkililerine Orta Parmak Heykeli Getiriyor

Orta parmak heykeli exes için ayrılmaz. Westford, Vermont şehir yetkilileri de 2018’de haklarını aldı. Bu kez, 743 metrekarelik (8.000 fit) inşa etme iznini defalarca reddettikten sonra acı çeken yerel sakin Ted Pelkey'dendi.211 dönümlük mülkünde garaj. Garaj işine ev sahipliği yapardı.

Kasaba yetkilileri, Pelkey’in başvurusunun “kasabanın standartlarının gerisinde kaldığını” iddia etti. Pelkey, yetkililerin kendileriyle ilgili bazı kişisel meseleler üzerindeki başvurusunu reddettiğini söyledi.

Buna cevaben, Pelkey ​​4.000 $ 'lık heykeli 5 metrelik (16 ft) bir kaide üzerine kurdu, böylece şehir yetkilileri mesajı uzaktan alabilecekti. Markovitz gibi, geceleri görebilmeleri için sahne ışıkları da ekledi. Kasaba, kamu sanatı olarak nitelendirildiği için heykeli kaldıramadı.[6]

4 Kadın Cinayetleri Rakip Ve Ayrıntılı Bir Aldatmacaya Başladı

12 Kasım 2012 sabahı Iowa, Makedonya'dan Cari Farver, annesi Nancy Raney'e yürekten bir mesaj gönderdi. Farver, erkek arkadaşından ayrıldığını ve zihinsel bir kurumu kontrol edebileceğini yazdı. Üç gün sonra, işverenine Kansas'ta başka bir işe girdiğini bildiren bir metin gönderdi.

Farver, Yeni Yıl Günü'nde, Facebook'ta yayınladı ve arkadaşlarına eski hesabının saldırıya uğradığını ve erkek arkadaşı Dave'in kendisine teklif ettiğini söyledi. Bu arada, Raney şüpheli davrandı ve kayıp bir polise rapor verdi. Polisin, Farver'in 2012'den beri öldüğünü keşfetmesinden dört yıl geçti.

Dave ile birlikte olmak isteyen rakibi Shanna Golyar tarafından öldürüldü. Kısa mesajlar ve Facebook mesajları, Golyar'ın cinayeti gizlemek için yarattığı ayrıntılı bir sigara dumanının parçasıydı. Golyar bütün mesajları gönderdi. Bir noktada, Farver ile Facebook'ta kelime alışverişinde bulunuyormuş gibi görünmesini sağlamak için birkaç yazı bile yarattı.

Gerçekte, Goylar iki hesabı da kontrol ediyordu. Farver'i öldürmek Goylar'ın Dave'i kendine almasını sağlamaya çalışan tek yol değildi. Başka bir zamanda, Dave’le çocuğu olan isimsiz bir kadının onu vurduğunu söyleyerek polise yalan söyledi.[7]

3 Lamborghini Ferrari'ye Geri Dönmek İçin Spor Otomobil Sektörüne Giriyor


Ferrari'nin kurucusu Enzo Ferrarri (Lamborghini'nin kurucusu) Ferruccio Lamborghini'ye kaba olmasaydı Lamborghinis olmazdı. 1950'lerde, Ferrari’nin genel yol kullanımı için satılan yarış arabaları, yarış sürümlerinden sadece biraz değiştirildi.

Spor arabaları beğenen traktör üreticisi Ferruccio Lamborghini, modifiye Ferraris'ten birini satın aldı. Bununla birlikte, iç mekanı zayıf olduğu ve sık sık servis yapması gerektiğinden memnun değildi. Ayrıca, sıklıkla değiştirilmesi gereken güvenilir olmayan debriyajdan da nefret ediyordu.

Lamborghini, Ferrari'ye debriyaj sorunu hakkında bilgi verdi, ancak kibirli Ferrari kabaca anlattı. Kızgın Lamborghini fabrikasına döndü ve Ferrari spor arabasını zevkine göre değiştirdi.

Ferruccio Lamborghini, traktör yapım tecrübesinden motorlar, kavramalar ve aktarma organları hakkında bir iki şey biliyordu, bu yüzden spor arabaları yapmaya başladı. Ferrari’nin fabrikasına yakın bir fabrika açtı ve hatta bazı çalışanlarını kovdu. Geri kalanlar dedikleri gibi tarih.[8]

2 Çin Hükümeti Ev Sahiplerinin Satmayı Reddetmesinin Ardından Ev Çevresinde Otoyol Kuruyor

Çin, son birkaç on yılda birçok yol ve otoyol inşa etti. Özel mülk bazen yolunda durdu. Hükümet stratejisi, ev sahibine taşınması gereken bazı tazminatları ödemektir. Ancak, bazı sakinleri parayı reddetti çünkü çok küçük.

Bu insanlara Dingzihu denir. Evleri tırnak evleri olarak adlandırılır ve Çin hükümetine karşı bir meydan okuma işaretidir. Ancak, belirlenen hükümet bazen sinirlenir ve yine de otoyolunu kurar.

Ünlü bir olayda, hükümet 2012 yılında 67 yaşındaki Luo Baogen'in beş katlı evinin etrafına bir otoyol inşa etti. Yolun ortasındaki evin resimleri viral oldu. Baogen sonunda rahatlattı ve evini hükümete 260.000 yuan'a sattı. Ev yıkıldı.[9]

1 Adam Komşunun Evinin Çevresinde 12 Metre Çit Kuruyor

1855 yılında Nicholas Yung adlı bir adam, San Francisco, Kaliforniya, Nob Hill'e mütevazı bir ev inşa etti. Ancak, 1870'lerde, tepe, San Francisco kentinin ve diğer birkaç tepenin manzarasını sunduğu için zenginlerin tercih ettiği yer haline geldi.

Orta Pasifik Demiryolu yöneticisi Charles Crocker, Nob Tepesi'ne taşınan milyonerlerden biriydi. Yung’in evinin etrafındaki alanı satın aldı ve satın almayı teklif etti. Yung reddetti. Crocker bir cevap almayacaktı ve kirli oynamasına rağmen Yung'ın mülkünü almaya kararlıydı.

Bir noktada, parçalarını Yung’ın evine yönlendirmek için evinin zemini seviyelemek için dinamit kullanmalarını emretti. Bu işe yaramadığında, Crocker, Yung'ın evinin etrafına 12 metre yüksekliğinde (40 ft) bir çit inşa etti. Çit turistik bir cazibe merkezi haline geldi ve Crocker’ın Spite Çit veya Crocker’ın Suçu olarak adlandırıldı.

Crocker'ın kendisi çok para kazanmıştı çünkü ucuz Çin işçiliği için daha pahalı olan Amerikalı işçileri atlattı. Çin karşıtı duygular, ekonomik çöküntü nedeniyle yayıldı ve birçok Amerikalı Çinlileri işsizlikleri yüzünden suçladı. Denis Kearney Çin karşıtı düşünceye sıçradı ve Workingman’ın Kaliforniya Partisi’ni (WPC) kurdu. Sloganı “Çin gitmeli” idi.

Crocker’ın Spite Fence partisinin sembolü ve kapitalizmin kötülüğünün kanıtı oldu. Çit yüzünden birçok üye partiye katıldı. WPC çitin yakınında toplandı ve Crocker ilk yapmazsa onu yıkmakla tehdit etti. Ancak, WPC tehdidini asla gerçekleştirmedi. Yung, nihayet evini Crocker'a sattıktan sonra çit yıkıldı. 1906'da Crocker’ın mülkü çoğunlukla, o yıl baş döndürücü depremden sonra çıkan büyük yangın nedeniyle tahrip edildi. Grace Katedrali bugün orada duruyor.[10]


[ad_2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir